به گزارش پایروس به نقل از ایران آنلاین، حجت ‌الاسلام احد آزادی‌خواه عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با وجود حوادث امنیتی مختلف که کشور‌های متعددی در سطح منطقه درگیر آن هستند ما شاهد ثبات نسبی در سطح کشور به ویژه در حوزه اقتصادی هستیم که با این حجم از بحران‌های سیاسی می‌توانست جهش‌های بسیار بالاتر قیمتی را ایجاد کند.

وی افزود: البته نرخ کنونی ارز هم منطقی نیست و باید کاهش یابد؛ اما پیش‌بینی‌ها از این امر حکایت داشت که قیمت ارز با توجه به حوادث امنیتی منطقه، جهش شدیدی خواهد داشت که اینگونه نشد و در حال حاضر شاهد توقف روند افزایشی و کنترل قیمت در بازار ارز هستیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون تلفیق بودجه در مجلس اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی ایران هم از نظر دفاعی و نظامی و هم از نظر سیاسی و اقتصادی به آن درجه از ثبات رسیده که حوادث امنیتی در سطح منطقه کمترین تاثیر را بر اقتصاد آن بگذارد.

آزادی‌خواه خاطرنشان کرد: آمریکا انگلیس و متحدانش سعی دارند تا منطقه را به آشوب بکشند و کشور‌های مختلف را درگیر مسائل امنیتی کنند که این وضعیت از نظر اقتصادی نیز آسیب‌هایی را برای کشور‌های مختلف به دنبال دارد، اما جمهوری اسلامی ایران به خاطر ثبات در یکی دوسال اخیر، از این حوادث کمترین اثرپذیری را داشته است.

این نماینده مجلس در پایان افزود: باتوجه به وضعیت مناسب منابع ارزی و مطلوبیت تامین ارز واردات مورد نیاز کشور، دلایل بنیادی و اقتصادی برای عدم ثبات بازار ارز وجود ندارد؛ بنابراین با کم‌رنگ شدن درگیری‌ها در منطقه احتمال بازگشت قیمت دلار به رقم‌های قبلی نیز وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *