1402032300312683027759144

به گزارش پایروس به نقل از تسنیم، همزمان با برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان قهرمانی قاره آسیا در بیشکک قرقیزستان، مسابقات کشتی نوجوانان قاره اروپا هم از روز گذشته (۲۲ خرداد) آغاز شد که نکته جالب این رقابت‌ها بازگشت کشتی‌گیران روس و بلاروس به صحنه است.

دو تیم روسیه و بلاروس که از فروردین ماه سال گذشته در پی حمله نظامی روس‌ها به اوکراین، از سوی کمیته بین‌المللی المپیک و سپس اتحادیه جهانی کشتی از شرکت در مسابقات رسمی و بین‌المللی محروم شدند و در هیچ یک از پیکارهای قهرمانی قاره اروپا و قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۲ حضور نداشتند، در مسابقات نوجوانان قاره اروپا با پرچم سفید و به نام AIN (ورزشکاران کشورهای مستقل) روی تشک رفتند.

البته باتوجه به اینکه کشتی‌گیران دو کشور هر دو به همین نام روی تشک می‌روند، تشخیص اینکه کدام کشتی‌گیر مربوط به روسیه و کدام‌یک مربوط به بلاروس است، کار سختی به شمار می‌آید، اما در روز اول (دوشنبه) در پنج وزن اول کشتی فرنگی نوجوانان اروپا، چهار شکست به نام تیم AIN به ثبت رسید.

اتحادیه جهانی کشتی پیش از این درباره چگونگی بازگشت تیم‌های ملی کشتی روسیه و بلاروس در دو رده سنی بزرگسالان و جوانان شرایطی را اعلام کرده است که باید دید آن پیش شرط‌ها می‌توانند در نهایت منجر به بازگشت دو کشور به مسابقات جهانی ۲۰۲۳ بلگراد شود یا خیر.