به گزارش پایگاه خبری پایروس؛شرکت مسیمو به رهبری «جو کیانی» که از اپل به‌دلیل نقض پتنت سیستم اکسیژن‌سنج خون شکایت کرده است، ساعت هوشمند جدیدی به نام Freedom به‌نمایش گذاشت که سیستم پیشرفته‌ای برای نظارت بر اکسیژن خون دارد.

مسیمو (Masimo) یک شرکت تجهیزات پزشکی آمریکایی است، که در سال 1989 توسط «مسیح کیانی»، کارآفرین و مدیر اجرایی ایرانی، تأسیس شد.

مسیمو با معرفی Freedom از کسب‌وکار اصلی خود که فروش فناوری‌های پزشکی و سلامتی به‌حساب می‌آید، فاصله گرفته و در حال گسترش تمرکزش روی گجت‌های پوشیدنی است.

شرکت تحت مدیریت جو کیانی در سال 2023 ساعت هوشمند W1 را عرضه کرد؛ آن محصول بیشتر سلامت‌محور بود. Freedom با ورود به قلمرو اپل می‌تواند مشتریان بسیار بیشتری داشته باشد.

براساس گزارشات رسمی، طراحی ساعت هوشمند جدید مسیمو کاملاً از اپل واچ متمایز است. این اسمارت‌ واچ صفحه‌نمایش گرد با نوار لمسی ناوبری در سمت راست و دکمه‌ی فیزیکی برای انتخاب گزینه‌ها دارد.

مسیمو می‌گوید که Freedom برای برجسته‌ کردن دقت فناوری پایش سلامت این برند طراحی شده است.

به گفته‌ی مسیمو، پایش اکسیژن خون Freedom دقیق‌تر از رقبا است و می‌تواند عوامل مختلفی مانند پرفیوژن پایین، تغییر رنگدانه‌ی پوست یا فشار خون پایین را بررسی کند.

Freedom همچنین می‌تواند مجموعه‌ای از ویژگی‌های سلامتی پیشرفته از جمله شاخص هیدراتاسیون، تغییرات ضربان قلب و میزان تنفس را ردیابی کند و تشخیص دهد که چه زمانی کاربر در وضعیت خطرناکی قرار دارد.

انتظار می‌رود این ساعت هوشمند اواخر سال جاری به فروش برسد، اگرچه مشخصات آن ممکن است تفاوت‌هایی با نمونه اولیه داشته باشد. قیمت این مدل 999 دلار پیش‌بینی شده است، اگرچه ماسیمو هنوز مجوز FDA را برای ویژگی‌های بهداشتی دریافت نکرده است. Massimo Freedom برای رزرو از طریق وب سایت این شرکت با 100 دلار سپرده در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *