به گزارش پایروس به نقل از ایسنا، بر اساس داده‌های اداره آمار آلمان، صادرات به مهم‌ترین شرکای تجاری خارجی آلمان، از جمله ایالات‌متحده و چین در پایان سال گذشته به میزان قابل‌توجهی کاهش یافت.

صادرات به کشورهای خارج از اتحادیه اروپا در ماه دسامبر، در مقایسه با نوامبر ۴ درصد کاهش یافت و به ۶۲.۲۷ میلیارد دلار رسید. در مقایسه با دسامبر ۲۰۲۲، کاهش حتی شدیدتری در صادرات به کشورهای غیر اتحادیه اروپا به میزان ۹.۲ درصد مشاهده شد.

در حالی که ایالات‌متحده مهمترین شریک تجاری صادرکنندگان آلمان باقی مانده است، صادرات به ایالات‌متحده در ماه دسامبر با ۹.۹ درصد کاهش در سال به ۱۱.۲ میلیارد یورو رسید. صادرات به چین با ۱۲.۷ درصد کاهش به ۷.۲ میلیارد یورو رسیده است. در مقایسه، صادرات به بریتانیا ۱۹.۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت و به ۶ میلیارد یورو رسید.

تجارت با کشورهای غیر اتحادیه اروپا کمتر از نیمی از کل صادرات آلمان را تشکیل می‌دهد. با این حال، همیشه به موازات تجارت با کشورهای اتحادیه اروپا توسعه نمی‌یابد و به این معنی است که هنوز نمی‌توان پیش‌بینی کرد که تجارت خارجی به طور کلی در دسامبر بر اساس این شاخص اولیه پیش‌بینی می‌شود.

بر اساس گزارش رویترز، صادرات آلمان در ماه نوامبر بسیار بیشتر از حد انتظار افزایش یافت. موسسه اقتصادی IfW پیش‌بینی کرده است که کل صادرات آلمان در سال گذشته ۱.۴ درصد کاهش یافته و احتمالاً در سال ۲۰۲۴ راکد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *