به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت احتمالا از صعود بازارهای سهام آسیایی که تحت تاثیر چشم انداز ثابت ماندن نرخ‌های بهره بانک‌های مرکزی منطقه‌ای، روی داد، حمایت شد. نشانه‌های تقاضای قوی برای سوخت در هند که سومین مصرف کننده بزرگ نفت در جهان است، از قیمت‌ها پشتیبانی کرد. مصرف سوخت هند در مارس، پنج درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد کرد و به رکورد ۴.۸۳ میلیون بشکه در روز رسید. این کشور همچنان مقصد اصلی نفت اورال روسیه مانده است.

بهای معاملات نفت برنت ۵۷ سنت معادل ۰.۶ درصد افزایش یافت و به ۸۴ دلار و ۷۵ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۶۰ سنت معادل ۰.۷۵ درصد افزایش، به ۸۰ دلار و ۳۴ سنت در هر بشکه رسید.

بهای معاملات نفت از هفته گذشته که تولیدکنندگان اوپک پلاس دور جدید کاهش تولید از ابتدای ماه مه را اعلام کردند، بیش از پنج درصد افزایش پیدا کرده است.

 آمار صنعتی درباره ذخایر نفت آمریکا قرار است روز سه شنبه منتشر شود. پنج تحلیلگر در نظرسنجی رویترز برآورد کردند ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به هفتم آوریل، حدود ۱.۳ میلیون بشکه کاهش پیدا کرده است.

قیمت‌های نفت که به مدت سه هفته متوالی افزایش داشتند، دوشنبه پس از انتشار آمار اشتغال آمریکا که انتظارات نسبت به یک دور دیگر افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو و متاثر شدن تقاضا برای نفت را تقویت کرد، کاهش پیدا کردند.

بالا رفتن انتظارات بالا برای افزایش نرخ بهره در آمریکا باعث شد شاخص دلار آمریکا روز دوشنبه و سه شنبه، روند صعودی پیدا کرد و این امر قیمت نفت که به دلار تعیین می‌شود را برای دارندگان ارزهای غیر آمریکایی گران‌تر کرد.

بر اساس گزارش رویترز، آمار تورم آمریکا که روز چهارشنبه منتشر می‌شود، می‌تواند به سرمایه‌گذاران برای ارزیابی روند کوتاه مدت نرخ‌های بهره کمک کند. در آسیا، آمار منتشر شده در چین نشان داد نرخ تورم مصرف کننده در مارس، آهسته‌ترین روند رشد را از مه سال ۲۰۲۱ داشته است که نشان می‌دهد ضعف تقاضا در بحبوحه احیای اقتصادی نابرابر ادامه دارد.