WhatsAppImage2021 12 18at6.11.33AM

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از تجارت نیوز، افزایش قیمت خودرو باعث شده است تا تورم نیز روند صعودی پیدا کند و به همین دلیل وزیر صمت باید استیضاح شود.

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: وزیر صمت با موافقت خود مبنی بر افزایش قیمت خودرو به تورم دامن زده و باید استیضاح شود.

لطف الله سیاهکلی در جلسه علنی امروز سه شنبه ۲۲ فروردین ماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی اظهارداشت: مقام معظم رهبری امسال را سال مهار تورم و رشد تولید نامگذاری کردند و نکته مهمی را مطرح کردند مبنی بر اینکه چرا شرکت‌های بزرگ دولتی که وابستگی دلاری ندارند، تولیدات خود را بر اساس نرخ ارز ارائه می‌کنند؟

وی بیان کرد: سوال ما آن است که چرا فولاد که وابستگی ارزی ندارد محصولاتش را متناسب با نرخ ارز به مردم مظلوم می‌فروشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: وزیر صمت با موافقت افزایش تا ۴۲ درصدی قیمت خودرو به افزایش تورم دامن زده است و باید این وزیر استیضاح شود و با استیضاح وی باید به ناکارآمدی‌ها پایان دهیم.

نماینده قزوین در مجلس گفت: جای تأسف دارد که خرید پراید هم برای مردم تبدیل به آرزو شده و قیمت برخی از خودروهای داخلی به یک میلیارد تومان رسیده است.

قیمت خودرو سرسام آور و روبه افزایش است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید بین تیم اقتصادی دولت هماهنگی ایجاد شده و هم‌افزایی با کارشناسان اقتصادی شکل بگیرد.
مجتبی ذوالنوری در تذکری شفاهی در جریان جلسه علنی امروز مجلس، بیان کرد: ملت انقلابی ایران در روز قدس جنازه متعفن صهیونیست ها را زیر پا می گذارند و یک بار دیگر با آرمان های اسلام تجدید پیمان کرده و از هویت و مظلومیت خودشان با حضور در خیابان ها دفاع خواهند کرد.

وی در تذکری خطاب به رئیس جمهور، اظهار کرد: تقریباً نیمی از عمر خدمتی دولت شما سپری شده و وعده هایتان باید اجرایی شود. رهبر انقلاب بر موضوع کنترل تورم و رشد تولید تاکید کردند اما وزرای شما لبیک بدی گفتند. امروز قیمت خودرو سرسام آور و رو به افزایش است. بازار ارز نیز قابل کنترل بوده و راه حل دارد. لذا باید تیم اقتصادی دولت را سامان دهید و قدری هماهنگی ایجاد کنید. همچنین باید با کارشناسان اقتصادی هم افزایی صورت گیرد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس و دولت اکنون مشارکت ندارند و حضور رئیس مجلس در جلسه سران به معنی تعامل دو قوه نیست. امروز هیچ برنامه مشترکی بین مجلس و دولت دیده نمی شود.

وعده تولید ۱.۷ میلیون خودرو دروغ است

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اعلام کرد: ️با همین دست فرمان دولت، افزایش قیمت‌های بیشتری در حوزه خودرو شاهد خواهیم بود و به مخیله هیچ ایرانی خطور نمی‌کرد که قیمت ۲۰۶ و ۲۰۷ به بالای یک میلیارد تومان برسد.

وی ادامه داد: خودروسازان ما بیشتر از این نمی‌توانند خودرو تولید کنند و متاسفانه وزیر صمت وزیر ضعیفی است که نمی‌تواند بازار خودرو را تولید کند.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس ادامه داد: طرح دو فوریتی برای واردات خودروهای کارکرده در حال تهیه و تنظیم است.