به گزارش پایگاه خبری پایروس؛جلسه استماع دادگاه لاهه برای بررسی شکایت آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی به اتهام کشتار جمعی در غزه آغاز شد.

خبرنگار المیادین گزارش داد: جلسه نخست دادگاه حدود سه ساعت به طول خواهد انجامید. مهلت داده شده به قضات دادگاه بین المللی لاهه بین سه تا ۶ هفته است.

از سوی دیگر وزارت دادگستری رژیم صهیویستی به تکاپو افتاده و مدعی شده است که این دادگاه از تل آویو نخواهد خواست که جنگ غزه را متوقف کند.

به ادعای مقامات وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی، این دادگاه فقط از اسرائیل خواهد خواست که اجازه کمک های بشردوستانه را به غزه و تشکیل کمیته حقیقت یاب بی طرف را بدهد یا به آوارگان اجازه بازگشت به شمال غزه را بدهد.

در همین حال اتحادیه عرب بر حمایت کامل خود از دادخواست ارائه شده از سوی آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی در برابر دادگاه بین المللی لاهه به اتهام ارتکاب کشتار جمعی و نقض کنوانسیون منع کشتار جمعی سال ۱۹۴۸ تاکید کرد. همچنین ۲۰۰ کارشناس و پروفسور حقوق بین الملل حمایت کامل خود را از آفریقای جنوبی علیه رژیم صهیونیستی اعلام کردند.

نماینده آفریقای جنوبی: اسرائیل جنایات و اقدامات کشتار جمعی در فلسطین را از سال ۱۹۴۸ تشدید کرده

“رونالد لامولا” وزیر دادگستری و نماینده آفریقای جنوبی در جریان این دادگاه اعلام کرد: اسرائیل جنایات و اقدامات کشتار جمعی در فلسطین را از سال ۱۹۴۸ تشدید کرده است. ملت فلسطین از سال ۱۹۴۸ تاکنون از حق تعیین سرنوشت خود محروم شده است، قوانین اسرائیل برای تحمیل آپارتاید بر فلسطینیان طراحی شده است و ما در آفریقای جنوبی از ابتدا از جنایات نسل کشی اسرائیل علیه مردم فلسطین آگاه بودیم.

نماینده آفریقای جنوبی افزود: نکبت فلسطینی به علت سیاست توسعه شهرک‌سازی اسرائیل و رژیم آپارتایدی و گریزان از مجازات، ادامه دارد. آینده فلسطینیان در غزه منوط به تصمیم دادگاه بین المللی در این دادخواست است. اسرائیل آپارتاید را علیه ملت فلسطین اعمال می کند. ما تاکید می کنیم که کراهت و نفرت و آپارتاید در اسرائیل تشدید شده است. این رژیم علیه فلسطینیان مرتکب کشتار جمعی می شود. اسرائیل غزه را از زمین، دریا و هوا محاصره کرده است. اسرائیل حمله گسترده به غزه انجام داده و کنوانسیون منع کشتار جمعی را نقض کرده است. حمله هفتم اکتبر هرگز جنایات ضدبشری را توجیه نمی کند و ما باید مانع از کشتار جمعی شویم.

رونالد لامولا گفت: ما در این جلسات مستندات مربوط به ارتکاب کشتار جمعی از سوی رژیم صهیونیستی در غزه را ارائه می کنیم. رژیم صهیونیستی به سیطره بر دریا و آبهای غزه ادامه می دهد. کشتار این رژیم همه مناطق غزه را ناامن ساخته است. فلسطینیان در هیچ مکانی امنیت ندارند حتی مناطقی که تل آویو آنها را امن می داند. آنچه اسرائیل علیه فلسطینان مرتکب می شود، ظلم تمام‌عیار است. اشغالگران مانع از تعیین سرنوشت فلسطینیان می شوند. خشونت و ویرانی از هفتم اکتبر شروع نشده بلکه ملت فلسطین از سال ۱۹۴۸ از آن رنج می برند.

نماینده آفریقای جنوبی گفت: اجساد در گورهای جمعی دفن شده اند. در هفته های اول جنگ اسرائیل ۲۰۰۰ بمب پرتاب کرده است آنهم در مناطقی که ادعا کرد بود که امن است و این بمب های بسیار ویرانگر و خونبار بوده است. درهفته های نخست پس از هفتم اکتبر، اسرائیل دست به بمباران شدید زده است.. اقدامات کشتار این رژیم بسیار زیاد و اجساد فلسطینیان در گورهای جمعی دفن شده اند. نیروهای اسرائیلی از صحنه های ویرانی روستاها و شهرها و مناطق فلسطینی به وجد آمده و نظامیان آن تصاویر بمباران و ویرانی منازل و روستاها و شهرها را به نمایش گذاشته و خواهان شهرک سازی بر روی منازل ویران شده فلسطینی ها هستند.

وی افزود: این رژیم صهیونیستی دستور تخلیه اجباری بیمارستانها به طور کامل را داده است آنهم در بیمارستانهایی که شیرخوارگان در آن بودند. این رژیم آب و غذا و سوخت و نیازهای اولیه را قطع کرده است تا ملت فلسطین را نابود و آنها را مجبور به خروج کند. بیش از هشتاد درصد از ساکنان غزه از گرسنگی رنج می برند. اسرائیل عامدانه اقداماتی را انجام داده است تا شرایط زندگی را از بین ببرد و فلسطینیان را نابود کند. کمک های ارسال شده به غزه کافی نیست. از نظر کارشناسان، افرادی که بر اثر گرسنگی و بیماری می میرند بیش از قربانیان حملات هوایی است و این رژیم همچنان مانع از ورود کمک ها می شود و کاروان های امداد رسانی را بمباران می کند.

نماینده آفریقای جنوبی اعلام کرد: چند روز قبل کاروانی بین المللی از کمکها برنامه ریزی شده بود تا به مرکز درمانی در غزه ارسال شود که اسرائیل مانع از آن شد و این سومین باری است که این ممانعت رخ می دهد. مجروحان در غزه از خدمات بهداشتی لازم برای نجات جانشان محروم هستند. ۹۷ درصد از ساکنان غزه گرسنه هستند. سوء تغذیه و بیماری‌های به اپیدمی کشنده در صورتی که پایان داده نشود، منجر خواهد شد. اسرائیل علیه زنان و کودکان مرتکب خشونت جنسی شده است. اقدامات این رژیم گواهی دهنده قصد ارتکاب کشتار جمعی است. اسرائیل کودکان زیادی را در غزه یتیم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *