قیمت دلار ششم  آذر

به گزارش پایروس به نقل از تجارت نیوز معامله‌گران بازار امروز منتظرند تا روند قیمتی بازار مشخص شود. آنان معتقدند اگر قیمت دلار بتواند به بالای کانال ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان برسد، هیجان به بازار ارز بر می‌گردد و روند صعودی دلار ادامه‌دار است. اما اگر قیمت دلار امروز کانال ۵۰ هزار تومان را از دست بدهد باید منتظر کاهش قیمت دلار و رسیدن آن به نیمه کانال ۴۹ هزار تومان بود.

قیمت دلار امروز 6 آذر 1402

بازار ارز در روزهای گذشته روند ثابتی دارد و قیمت دلار در نیمه ابتدایی کانال ۵۰ هزار تومان قرار دارد. نه سیگنال کاهشی خاصی به بازار رسیده که قیمت را تحت تاثیر قرار دهد و نه سیگنال افزایشی دیده می‌شود.

فعلا به نظر می‌رسد که بازار در حالت ثبات قرار دارد و معامله‌گران هم روزهای آرامی را پشت سر می‌گذارند.

پیش از این گفته شده بود که قیمت دلار می‌تواند در آستانه سال جدید میلادی افزایشی شود چون احتمالا تقاضا برای دلار بیشتر می‌شود. اما فعلا این روند در بازار دیده نمی‌شود.

حمیدرضا جیهانی، فعال اقتصادی در پاسخ به این سوال که آیا دلار با نزدیکی به پایان سال میلادی افزایشی خواهد شد گفت: «در ماه‌های دسامبر و ژانویه با تسویه حساب‌های ارزی تجار و واردکنندگان با شرکت‌های خارجی مواجه می‌شویم و قاعدتا تقاضا در حوزه حواله افزایش خواهد داشت. با توجه به روند فعالیتی که بانک مرکزی در حوزه بازار مبادله ارز و طلا و تامین ارز ثبت سفارشی‌ها داشته به نظر می‌رسد، این افزایش صورت نگیرد.»

وی افزود: « تصور می‌کنم با آزادسازی بخشی از ارزهای بلوکه شده در بانک‌های خارجی، بانک مرکزی مشکلی برای تامین ارز متقاضیان واقعی که همان واردکنندگان هستند، نداشته باشد.»

این فعال اقتصادی درباره روند قیمت طی ماه‌های اخیر در بازار آزاد گفت: «شاید فشار کوچکی از سوی بخشی از کسانی که در بازارهای غیررسمی نیاز به ارز دارند، بیاید؛ که تسویه حساب‌های ژانویه و دسامبر را انجام دهند،‌ اما تصورم این است که آنچنان تنشی نداشته باشیم. قیمت‌ها در همین محدوده باقی خواهد ماند و مدیریت بانک مرکزی برای تثبیت نرخ ارز در کانال ۵۰ هزار‌ تومان ادامه‌دار باشد.»