برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی ایران ژئو در دی ماه

به گزارش پایروس ،مجید فخری روز یکشنبه در نشست خبری برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی ایران ژئو با اشاره به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: اگر شرکت دانش بنیانی کالای مشابه خارجی را تولید کند که حتی کیفیت این کالا از نمونه خارجی متوسط تر باشد، محصول شرکت دانش بنیان را خریداری می‌کنیم.

رییس سازمان جغرافیایی ادامه داد: در چهار سال گذشته و در راستای حمایت از دانش‌بنیان‌ها ١٢ میلیارد تومان از تولیدات این شرکت‌ها را خریداری کردیم. همچنین در سالهای گذشته تحول خوبی در حوزه فناوری ها صورت گرفته و فضای رقابت ایجاد شده است. اکنون هم با بهره‌گیری از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان به صادرات و حضور در بازارهای بین المللی فکر می‌کنیم.

فخری با اشاره به سومین نمایشگاه بزرگ و بین المللی «ایران ژئو» گفت: این نمایشگاه با هدف ارتقای سطح فناوری و توسعه کسب و کارهای حوزه ژئوماتیک و همچنین ژئوانفورماتیک (علم و فناوری مربوط به ویژگی و ساختار داده‌های مکانی، روش‌های بدست آوری، سازماندهی، طبقه‌بندی، بررسی کیفیت، تحلیل، مدیریت، نمایش و همچنین نیاز ساختاری برای استفاده از این اطلاعات) جمهوری اسلامی ایران هم در داخل و هم در گسترش صادرات خدمات فنی و مهندسی با استفاده از هم افزایی و به کارگیری حداکثر ظرفیت قابل دسترسی بین بخشی برپا شده است.

رییس سازمان جغرافیایی خاطرنشان کرد: این نمایشگاه از ۲ تا ۵ دی ماه هر روز از ساعت ۸ تا ۱۵ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران میزبان علاقه مندان خواهد بود.

به گزارش ایرنا، ‌در این نمایشگاه برای نخستین بار چندین دستاورد نوین دانش بنیان از جمله تجهیزات هیدروگرافی بستر دریا، سنجنده پارامترهای فیزیکی آب و جریانات دریایی، سنجنده های گوناگون اندازه گیری، فناوری های امور فضایی و سنجنش از دور، تصاویر ماهواره ای، ‌تجهیزات مرتبط با حوزه ژئودزی و ژئوفیزیک ارائه و معرفی خواهد شد.

همچنین در این نمایشگاه که با شعار «اطلاعات جغرافیای زیربنای توسعه پایدار» برپا می شود، تجهیزات و خدمات فنی مهندسی گوناگونی مانند انوع سنجنده ها و دوربین های نقشه برداری، لیزرها، هواپیماها و پهپادهای فتوگرامتری، انواع سامانه های ردیاب، نرم افزارها و سخت افزارهای حوزه داده پردازی و تعیین موقعیت مکانی و سرویس های اطلاعاتی مکانی و صنایع و تجهیزات مرتبط ارائه و در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت. برگزاری نشست های تخصصی و کارگروه ها از دیگر بخش های این نمایشگاه است.

در این نمایشگاه شرکت های دانش بنیان در حوزه های مختلف امور فضایی، سنجش از دور، ژئوزی، نقشه برداری زمینی تعیین موقعیت ناوبری هواشناسی و اقیلیم شناسی سامانه های جی پی اس و هواپیما و پهباد حضور خواهند داشت.