قیمت طلا و سکه امروز پنجم آذر

به گزارش پایروس،به نقل از تجارت‌نیوز، امروز یکشنبه ۵ آذر، تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلا و سکه روند متفاوتی را طی کرده‌اند. قیمت طلا مانند دیروز روند افزایشی دارد و به نیمه کانال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی نزدیک شده است.اما قیمت سکه امامی و بهار آزادی کاهشی است. در عین حال قطعات سکه یا نسبت به ظهر دیروز افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند یا ثبات قیمتی دارند.

امروز قیمت دلار بر خلاف روز گذشته، در کانال ۵۰ هزار تومانی روند نزولی دارد. انس نیز با وجود تعطیلی بازارهای جهانی، بر اساس اعلام برخی منابع افزایشی است و با ۰.۴۱ رشد به ۲,۰۰۲.۳۸ دلار رسیده است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر، با حدود سه هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، دو میلیون و ۴۵۳ هزار و ۶۰۰ تومان معامله می‌شود.  دیروز در همین ساعات طلای ۱۸ عیار، حدود دو میلیون و ۴۳۸ هزار تومان قیمت داشت.

اما آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر کاهشی و ۲۸ میلیون و ۸۹۷ هزار تومان است؛ حدود ۵۲ هزار تومان کمتر از آخرین نرخ روز گذشته. دیروز سکه در همین ساعات، ۲۸ میلیون و ۸۵۵ هزار تومان معامله می‌شد.

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز، با ۱۱۸ هزار تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، حدود ۲۵ میلیون و ۵۹۷ هزار تومان معامله می‌شود.  دیروز در همین ساعات، سکه بهار آزادی در حدود ۲۵ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان قیمت داشت.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود ۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به پنج میلیون و ۱۳۴ هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی نیز با حدود ۱۰۷ هزار تومان کاهش، امروز به حدود یک میلیون و ۸۳۶ هزار تومان رسیده است.

قیمت طلا و سکه

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در دومین روز هفته، نیم سکه بدون تغییر نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. دیروز در همین ساعات نیم سکه ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت داشت. حباب نیم سکه اما با حدود ۱۰ هزار تومان افزایش، روی سه میلیون و ۴۲۵ هزار تومان ایستاده است.

همچنین امروز ربع سکه، با ۵۰ هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. دیروز در همین ساعات ربع سکه ۱۰ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان قیمت داشت. حباب ربع سکه نیز با حدود ۵۳ هزار تومان افزایش، به چهار میلیون و ۳۵۸ هزار تومان رسیده است.

در این میان، سکه گرمی با ۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. دیروز ظهر نیز سکه گرمی همین قیمت را داشت. حباب این سکه با ۴۸ هزار تومان کاهش، دو میلیون و ۸۷۵ هزار تومان است.

هر مثقال طلا نیز با حدود ۵۰ هزار تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت ۱۰ میلیون و ۵۶۹ هزار تومان معامله می‌شود. دیروز در همین ساعات هر مثقال طلا ۱۰ میلیون و ۵۶۳ هزار تومان معامله می‌شد.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

در هفته‌های اخیر، روزهای زیادی راه طلا و سکه از هم جدا بود. دیروز اما هر دو افزایشی شدند. با وجود، امروز دوباره روند متفاوتی بر قیمت طلا و سکه تمام حاکم شده است. برخی کارشناسان مالی و فعالان بازار طلا، دلیل این موضوع را واکنش به روز تر قیمت سکه به تحولات بازار ارز و مقاومت بیشتر قیمت طلا می‌دانند. به گونه‌ای که طلا اندکی با صبر بیشتر به افزایش قیمت دلار واکنش نشان می‌دهند. دیروز با رشد قیمت ارز، سکه امامی و بهار آزادی، هر کدام حدود ۲۰۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کردند و به تدریج تا به امروز بخشی از این افزایش را از دست دادند. قیمت طلا اما ۱۶ هزار تومان گران شد و امروز هم به روند صعودی خود ادامه داد.

با وجود این نوسانات روزانه، در سال جاری به نسبت ثبات بیشتری در بازار طلا دیده می‌شود. براهیم محمدولی فعال اقتصادی و کارشناس بازار طلا و جواهر در این مورد به تجارت‌نیوز گفت: «در سال گذشته نوسانات طلا بسیار شدید و لحظه‌ای بود و گاهی این تحرکات قیمتی به ۲۰ تا ۳۰ درصد هم می‌رسیده است؛ اما الان شرایط باثبات است و چنین نگرانی‌هایی وجود ندارد.»

این مقام صنفی سابق با تاکید بر ثبات فعلی در بازار طلا خاطر نشان کرد: «انتظار می‌رود با نزدیک شدن به پایان سال تقاضا در بازار طلا کمی تشدید شود. اما نباید انتظار نوسان شدید در قیمت‌ها را داشته باشیم.»