بیانیه مهم وزارت دفاع روسیه

به گزارش  پایروس، روسیه امروز دوشنبه خواستار «اقدام جمعی» برای پایان دادن به جنگ رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم فلسطین در غزه شد.

مسکو تایمز گزارش داد، وزارت امور خارجه روسیه با صدور بیانیه‌ای در این خصوص اعلام کرد: در میان تشدید بی‌ سابقه خشونت‌ ها در منطقه، درخواست‌ های بیشتری برای اقدام جمعی به منظور کاهش تنش ها در خاورمیانه (غرب آسیا) از جمله کنفرانس بین‌ المللی وجود دارد.

در این بیانیه اضافه شده است که مسکو فعالانه از چنین تماس‌ هایی حمایت می‌ کند و طرفدار یک رویکرد چندجانبه در حل و فصل مناقشه جاری است.

این بیانیه می افزاید: همانطور که تاریخ نشان داده است، تلاش‌ ها برای «انحصار» کارکردهای میانجی‌ گرایانه منجر به حل و فصل درگیری‌ ها نشد، بلکه به تشدید تنش‌ هایی انجامید که شاهد آن هستیم.

این درحالیست که مقارن با سی‌ و یکمین روز از عملیات «طوفان الاقصی»، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد که تعداد شهدای غزه در نتیجه حملات ارتش رژیم جنایتکار صهیونیستی به غزه به ۱۰۰۲۲ نفر از جمله ۴۱۰۴ کودک رسید.

اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه افزود: اشغالگران حملات شدیدی را به بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها در نوار غزه انجام دادند. آنان به صورت مستقیم تنها بیمارستان روانی نوار غزه و بیمارستان کودکان «رنتیسی» را هدف قرار دادند. در یک مرکز درمان بیماری‌های سرطانی نیز ۴ تن از آوارگان به شهادت رسیدند و ۷۰ آواره و بیمار دیگر نیز زخمی شدند.

وی در ادامه گفت: اشغالگران در ساعات اخیر ۱۹ جنایت را مرتکب شدند که بر اثر آن ۲۹۲ نفر به شهادت رسیدند. اشغالگران همچنان دروغ‌های خود درباره وجود گذرگاه‌های ایمن برای آوارگان و کادر پزشکی را ادامه می‌دهند. گذرگاه‌های ایمنی که اشغالگران از آن سخن می‌گویند، چیزی جز گذرگاه‌های مرگ نیستند.