کشورهای غربی مسیر تشدید بحران در اوکراین را در پیش گرفته اند

معاون وزیر خارجه روسیه اعلام کرد که غرب مسیری را در راستای تشدید عمدی درگیری در اوکراین پیش گرفته است و کشورهای ناتو با ارسال تسلیحات سنگین جدید به کی‌یف، در جنایات جنگی آن شریک می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری ایران و روسیه به نقل از ایسنا، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه روز پنج‌شنبه در جریان پخش عالی‌رتبه پنجاه و دومین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد اعلام کرد: “کشورهای غربی مسیر تشدید عمدی بحران در اوکراین را با ارسال انواع جدید تسلیحات سنگین در پیش گرفته‌اند. تسلیحات غربی به شکل فعالانه توسط نیروهای مسلح اوکراین برای گلوله باران زیرساخت‌های غیرنظامی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تمامی اینها جنایات جنگی، نقض حقوق بشری بین‌المللی هستند که کشورهای عضو ناتو که نمایندگان آنها دوست دارند از تریبون شورای حقوق بشر به شکل ریاکارانه و با ظاهر افراد آموزش دهنده اخلاق در مورد حقوق بشر صبحت کنند، در آن شریک هستند”.

همچنین دیمیتری مدودف معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه در کانال تلگرامی خود نوشت که ارسال هواپیماهای ناتو به اوکراین و خدمات رسانی به آن در قلمرو این ائتلاف، ورود مستقیم این بلوک به جنگ علیه روسیه است.

لازم به ذکر است روسیه یادداشت‌های مجزایی را به کشورهای عضو ناتو در خصوص ارسال تسلیحات به اوکراین ارسال کرده است.

تبلیغات