جام دیمیتری کرکین

به گزارش پایروس به نقل از ایرنا، این مسابقات طی روزهای ۱۶ و ۱۷ شهریورماه در شهر یاکوتسک روسیه برگزارشد

و تیم ایران توسط امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیررضا معصومی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به مدال طلا، ابوالفضل بابالو در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره،

ابراهیم الهی در وزن ۶۵ و علی منصوری در وزن ۸۶ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت. محمد بخشی در وزن ۷۰ کیلوگرم نیز پنجم شد.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم، ابراهیم الهی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر الکساندر ایوانوف از روسیه را شکست داد.

وی در یکچهارم نهایی با نتیجه ۹ بر صفر ولادیسلاو کویکا از بلاروس را از پیش‌رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

همچنین وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر یک مغلوب آرتور بادتیف از روسیه شد و به دیدار رده بندی رفت.

وی در این دیدار با نتیجه ۵ بر صفر دیولوستان توتونوف از روسیه را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۰ کیلوگرم، محمد بخشی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر سبالوس از پرو را مغلوب کرد و در دور بعد با ضربه فنی از سد لی از کره جنوبی گذشت.

بخشی در دور سوم با نتیجه ۶ بر صفر مغلوب ویکتور راسادین از تاجیکستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، بخشی به گروه بازنده ها رفت.

وی در این گروه با نتیجه ۹ بر ۴ پاپیکیان از ارمنستان را از پیش‌رو برداشت و سپس با نتیجه ۴ بر صفر مغلوب کوربان شیرایف از روسیه شد و در جایگاه پنجم ایستاد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم، علی منصوری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم به با ضربه فنی چیتادزه از بلاروس را بُرد.

وی در یکچهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر مغلوب آرتور نایفانوف کشتی‌گیر عنوان‌دار روسی شد.

وی با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به گروه بازنده ها رفت.

منصوری در این گروه با نتیجه ۱۰ بر صفر دنیس ماکسیموف از روسیه را مغلوب کرد و در ادامه، با نتیجه ۱۰ بر ۲ دیمیتری زین الدین‌اف از روسیه را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیرحسین فیروزپور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل ماکسیم تولماچف از روسیه به برتری رسید

و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۲ از سد آلن باگایف کشتی‌گیری که ماه گذشته در مسابقات جام کنکورد مغلوبش شده بود،

گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

وی در این دیدار مقابل نیورگین سرگین از روسیه را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی گیر و به صورت دوره‌ای برگزار شد،

ابوالفضل بابالو در گروه ب، در مبارزه نخست با نتیجه ۴ بر صفر آیور نیمایف از روسیه را شکست داد.

وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر جونگ یونگ یو از کره جنوبی را مغلوب کرد و به‌عنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

بابالو در این مرحله اورگیلوخ داگادورج از مغولستان را از پیش‌رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

وی در این دیدار مقابل شامیل موسی یف دارنده مدال نقره زیر ۲۳ سال جهان از روسیه با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیررضا معصومی پس از استراحت در دور اول در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر نرگویباتار از مغولستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

معصومی سپس با نتیجه ۱۴ بر ۴ از سد زلیم‌خان‌ خزریف از روسیه گذشت و به دیدار فینال راه یافت.

وی در این دیدار مقابل آنزور خزریف قهرمان بازی‌های اروپایی از روسیه با نتیجه ۸ بر ۳ به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.