چه-کسانی-باید-مالیات-بدهند

یکی از نمایندگان مجلس در این خصوص گفت: مالیات کارمندان و کارگران به صورت ماهانه و پیش از واریز حقوق از حسابشان کسر می‌شود، برای سایر مشاغل نیز باید یک برآورد درآمدی وجود باشد تا بر اساس آن مالیات اخذ شود.

 

به گزارش پایروس نیوز، علیرضا شهبازی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: باید بر اساس پیشنهادات دولت و مجلس شورای اسلامی برای اخذ مالیات واقعی از مشاغل خاص اقدامات لازم انجام شود. افرادی که درآمدهای بالاتری دارند باید ملزم به پرداخت مالیات واقعی شوند؛ در این خصوص طی سال‌های اخیر اقدامات خوبی صورت گرفته اما همچنان معتقدیم هم مجلس شورای اسلامی و هم سازمان امور مالیاتی باید در جهت اخذ مالیات واقعی و عادلانه تلاش کنند.

 

وی در ادامه سخنانش اظهار کرد: مالیات کارمندان و کارگران به صورت ماهانه و پیش از واریز حقوق از حسابشان کسر می‌شود، برای سایر مشاغل نیز باید یک برآورد درآمدی وجود باشد تا مالیات بر اساس آن اخذ شود. طی سال‌های اخیر سازمان امور مالیاتی کشور با کمک مجلس شورای اسلامی و توجه به قوانینی که درباره اخذ مالیات به تصویب رسیده، اقدامات مثبتی در مسیر اخذ عادلانه مالیات انجام داده است.

شهبازی همچنین افزود: قوانین تصویب شده در مجلس شورای اسلامی و اصلاحات صورت گرفته در یک سری از قوانین و اقداماتی مانند مالیات بر عایدی سرمایه، مالیات بر ارزش افزوده و سوداگری و… همگی در مسیر اخذ مالیات عادلانه صورت گرفته استف در حقیقت هدف اصلی دریافت مالیات از افرادی است که به هر نحوی فرار مالیاتی داشته‌اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: سازمان امور مالیاتی کشور و وزارتخانه در شناسایی مودیانی که فرار مالیاتی داشته‌اند به خوبی عمل کرده است البته یک سری اشکالات در خصوص مودیان مالیاتی وجود دارد که امیدواریم برطرف شود و کشور به سمت و سویی حرکت کند که مالیات واقعی و عادلانه از افرادی که درآمدهای بالا دارند، دریافت گردد.

 

وی در ادامه متذکر شد: باید برنامه‌ریزی ها به گونه‌ای باشد که در مودیان مالیاتی اعتماد و اطمینان لازم ایجاد شود و آنها شاهد تأثیر پرداخت مالیات شان در امورات عمرانی، توسعه‌ای و پیشرفت کشور باشند، در این صورت افراد تشویق می‌شوند تا مالیات خود را پرداخته و از فرار مالیاتی پرهیز کنند. در این صورت رسیدن به هدف اخذ مالیات واقعی و عادلانه سهل‌الوصول تر می‌شود و مشاغل خاص و افرادی که درآمد بالایی دارند به پرداخت مالیات واقعی اقدام می‌کنند.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: باید برای کاهش و به حداقل رسیدن شکاف پرداخت مالیاتی در بخش اصناف با تمرکز بر مشاغل خاص اقدام شود و به مانند سال گذشته تمرکز بر مشاغل خاص باشد.

 

برچسب ها: