به گزارش پایروس به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه در روزهای پایانی بهمن و در شروع هفته جدید با افزایش قیمت دلار و طلای جهانی همراه شد و در روند صعودی بازگشایی شد.

Screenshot 2024-02-17 at 5.36.33 PM

رشد قیمت روز شنبه بیشتر قطعات سکه را در آستانه ورود به کانال بالاتر قرار داده و سکه‌های سنگین، فاصله کمتر از ۱۰۰ هزار تومانی با تغییر کانال دارند. برخی معامله‌گران، حراج هشتمین شمش طلا در مرکز مبادله را مانعی برای روند رشد‌های میلیونی در بازار سکه عنوان می‌کنند و برخی نیز معتقدند این حراج‌ها اثر خود را از دست داده و مانند هفته‌های گذشته فعالان بازار مشتاق به شرکت در حراج و خرید شمش‌های طلا نیستند.

گفتنی است انس جهانی طلا که هفته گذشته کانال ۲۰۰۰ دلاری را از دست داده بود در پایان هفته و بسته بودن بازارهای داخلی بار دیگر به کانال مذکور راه یافت. طلای جهانی در لحظه نگارش این گزارش روی قیمت ۲۰۱۳ دلاری است.

بیشترین رشد قیمت، سهم سکه بهار شد

سکه امامی روز شنبه ۲۸ بهمن، با افزایش ۱۳۸ هزار تومانی با قیمت ۳۲ میلیون و ۹۳۹ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار رشد  ۴۰۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۳۰ میلیون و ۹۲۰ هزار تومانی معامله شد. نیم‌سکه افزایش ۲۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۸ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله شد. ربع‌ سکه روی رقم ۱۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومانی قرار گرفت و افزایش ۲۰۰ هزار تومانی داشت. سکه گرمی روی رقم پنج میلیون و ۹۰۰ هزار تومانی ایستاد و افزایش قیمت ۱۰۰ هزار تومانی داشت.

حباب سکه امامی کاهشی شد

قیمت طلا، روز شنبه ۲۸ بهمن صعودی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با رشد ۱۰۵ هزار تومانی با رقم ۱۲ میلیون ۱۳۲ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۲۳ هزار تومان، گران شد و با رقم دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد. قیمت طلای دست دوم نیز به دو میلیون و ۷۶۲ هزار تومان رسید.

روز ‌شنبه حباب در خانواده سکه‌ها در تمام قطعات به غیر سکه امامی افزایش داشت. حباب سکه امامی ۱۳۹ هزار تومان کاهش داشت. سکه بهار ۱۲۴ هزار تومان، نیم‌سکه ۱۱۲ هزار تومان، ربع سکه ۱۳۱ هزار تومان و سکه‌ گرمی ۶۷ هزار تومان افزایش داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *