بیت کوین 5

به گزارش پایروس به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت بیت کوین با رشد حدودا ۱۰ درصدی طی هفت روز گذشته، همچنان در جایگاه اول CoinmarketCap قرار دارد. اکنون تحلیلگران اهداف حدود ۳۰ هزار دلاری را برای این ارز دیجیتال دست‌یافتنی می‌بینند.

پیش بینی قیمت بیت کوین
نمودار پیش بینی قیمت بیت کوین – منبع: TradingView

پیش بینی قیمت بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته پیش بینی قیمت بیت کوین، چندین سطح کلیدی مشهود است. سطح محوری ۲۸ هزار و ۵۰۰ دلار از جمله حمایت‌های مهم خریداران است. با توجه به مقاومت‌های پیش روی نمودار، سطح ۲۹ هزار و ۲۵۸ دلار و پس از آن سطح ۲۹ هزار و ۹۱۱ دلار، از جمله مقاومت‌های مهم برای ادامه پیشروی قیمت این ارز دیجیتال هستند.

در مقابل، سطح حمایت حدود ۲۷ هزار و ۶۹۱ دلار و پس از آن سطح ۲۷ هزار و ۲۰۰ دلار از جمله جایگاه‌های اصلی خریداران هستند. با توجه به شاخص‌های تکنیکال، شاخص قدرت نسبی (RSI) در سطح ۶۷ قرار داشته و احساسات صعودی غالب را در بازار نشان می‌دهد.

در همین حال، جایگاه فعلی اندیکاتور (MACD) نیز نشانگر حرکت صعودی در نمودار این ارز دیجیتال است. از طرف دیگر، معاملات فعلی بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک ۵۰ روزه در حدود ۲۷ هزار و ۸۵۰ دلار نشانگر غلبه روند صعودی بر کلیت حرکت نمودار قیمت است.

روند صعودی خریداران بیت کوین که توسط ۵۰EMA نیز حمایت می‌شود، همراه با یک شکست در الگوی سه گانه فراتر از سطح ۲۸ هزار و ۶۰۰ دلار، می‌تواند بیت کوین را به سمت ۲۹ هزار و ۵۰۰ دلار و پس از آن ۲۹ هزار و ۹۰۰ دلار سوق دهد. این روند نشان می‌دهد که در صورت تثبیت روزانه قیمت فراتر از حدود ۲۸ هزار و ۶۰۰ دلار، بازار می‌تواند تداوم حرکت صعودی را تجربه کند.

شایعات ETF و پاسخ سریع بازار

در جبهه خریداران و فروشندگان بازار ارز دیجیتال، اخیرا انتشار شایعاتی مبنی بر اینکه SEC ایالات متحده برنامه BlackRock و صندوق ETF آن را تایید کرده است، موجب تحرکات صعودی در این بازار شد. انتشار این خبر افزایش قیمت بیت کوین را به همراه داشت. البته پس از تکذیب شدن آن خریداران کمی عقب‌نشینی کردند. این رویداد اخیر حاکی از حساسیت بازار رمز ارز به اخبار و به‌ویژه تحولات مثبت حول بازار است.

در پایان، مسیر فعلی بیت کوین عمدتاً صعودی به نظر می‌رسد، به‌ویژه اگر قیمت بالاتر از سطح محوری ۲۸ هزار  و ۵۰۰ دلار تثبیت شود. در کوتاه‌مدت، با توجه به روندهای موجود و تأثیرات خارجی بالقوه، بیت کوین ممکن است سطح مقاومت فوری خود را در حدود ۲۹ هزار و ۵۰۰ دلار به چالش بکشد.

مانند همیشه، عوامل خارجی، مانند تصویب ETF  بیت کوین، می‌توانند به طور قابل توجهی بر پویایی بازار تأثیر بگذارند. باید دید در ادامه هفته، شرایط همچنان به نفع بیت کوین باقی می‌مانند یا عوامل دیگری ریسک بازار را تحریک خواهند کرد.