Resizer 16942456986681

به گزارش پایروس به نقل از تسنیم، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه عصر روز جمعه در نشستی با دانشمندان جوان مرکز فدرال هسته‌ای این کشور در منطقه ساروف، تاکید کرد که دستاوردهای روسیه در زمینه هسته‌ای به سادگی فوق العاده هستند.

پوتین بدین ترتیب به پروژه جدیدی در زمینه فیزیک چگالی انرژی اشاره کرد که توسط مرکز هسته‌ای ساروف در حال انجام است. به گفته وی، این کار دانشمندان در توانایی دفاعی روسیه نقش بسیار مهمی دارد.

رئیس‌ جمهور روسیه افزود: درک می‌کنم که این مسئله برای اقتصاد، اقتصاد ملی و افزایش توان دفاعی کشور چقدر با اهمیت است و با برخی دستاوردها در این زمینه آشنا هستم. به عقیده وی، مرکز هسته‌ای فدرال روسیه در ساروف در روند تحولات نظامی هیچ برابری ندارد.

پوتین: غرب عمداً درگیری در اوکراین را برای بازدارندگی روسیه تحریک کرد

ولادیمیر پوتین  در این نشست همچنین این موضوع را یادآور شد که کشورهای غربی بطور عمدی درگیری نظامی در اوکراین را با هدف بازدارندگی روسیه تحریک کردند. به گفته وی، از سال ۲۰۱۴ بدخواهان روسیه اولین گام ها را در تلاش برای محدود کردن حاکمیت تکنولوژیکی این کشور برداشتند و اقدامات مخرب آنها همچنان ادامه دارد.

رئیس جمهور روسیه گفت: من فکر می کنم که همه این اقدامات هدفمند انجام شد تا شرایط مضاعفی برای محدود کردن رشد اقتصادی کشور ما و بطور کلی مهار توسعه فدراسیون روسیه ایجاد شود و اعمال تحریم‌های روز افزون علیه کشور ما نیز در همین راستا صورت می گیرد.

وی همچنین تاکید کرد که تاکنون کارهای زیادی برای تضمین حاکمیت روسیه انجام شده است و با این حال، کارهای زیادی باقی مانده که باید انجام شود.

پوتین روز جمعه در یک سفر کاری به منطقه ساروف، از مرکز هسته‌ای فدرال در منطقه ساروف بازدید کرد. وی از کمک کارکنان این مرکز در توسعه علم تشکر کردو بر اهمیت افزایش سرعت توسعه این مرکز هسته‌ای تاکید کرد.