5825


به گزارش پایروس به نقل از ایسنا: اسماعیل حسین زهی، با اشاره به اقدام ایرلاین‌ها برای افزایش قیمت بلیت هواپیما، بیان کرد: متاسفانه از سال گذشته تا به امروز با کمبود بلیت مواجه هستیم. یا پروازها لغو می‌شود و یا کلا بلیت محدود است. لازم است وزارت راه و شهرسازی نظارت عالیه‌ای بر عملکرد ایرلاین‌ها داشته باشد. اگر قرار است بلیت گران شود باید دستگاه‌های ذی ربط در این حوزه با سنجیدن شرایط، قیمت‌گذاری منطقی داشته باشند.

ایرلاین‌ها برای افزایش قیمت، نرخ دلار را به میان می‌کشند

وی در ادامه اظهار کرد: متاسفانه ایرلاین‌ها برای افزایش قیمت پای افزایش نرخ دلار را به میان می‌کشند. همان طوری که در صنعت خودروسازی این بهانه وجود دارد. اگر قیمت پراید را با دلار ۵۰ هزار تومانی حساب کنیم، کمتر از رقمی می‌شود که اکنون در بازار خرید و فروش می‌شود. ما باید به فکر منافع مردم هم باشیم، صرفا نباید نگاه، سود ایرلاین‌ها باشد.

نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نیاز است که وزارت راه و شهرسازی ورود جدی تری به این حوزه داشته و بر عمکرد ایرلاین‌ها نظارت کند. با توجه به فاصله زیادی که بین مراکز استان‌ها با مرکز وجود دارد، سود دهی برای ایرلاین‌ها بیشتر است. باتوجه به بعد مسافتی موجود، تقاضا برای دسترسی به هواپیما بالا است.

حسین زهی گفت: امروز خیلی از جاده‌های کشور ناامن است و مردم ترجیح می‌دهند با هواپیما سفر کنند پس باید امکان دسترسی همه اقشار به هواپیما فراهم شود.