1425305 937

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه، صادق ضیاییان اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی فعال به کشور در روز چهارشنبه (۲۳ فروردین) در استان‌های واقع در شمال غرب، غرب، جنوب غرب استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و به تدریج در استان‌های قزوین، البرز و تهران رگبار و رعدوبرق و در نقاط مستعد بارش تگرگ رخ خواهد داد. 

وی افزود: پنجشنبه(۲۴ فروردین) علاوه بر این مناطق در استان‌های ساحلی خزر، نواحی مرکزی، بخش‌هایی از جنوب کشور و شمال خلیج فارس به تدریج در شمال شرق و شرق کشور همین وضعیت را خواهیم داشت.  

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: جمعه (۲۵ فروردین) از شدت فعالیت این سامانه کاسته شده ولی همچنان در شمال غرب و غرب سواحل شمالی و شمال شرق بارش رخ خواهد داد. 

وی گفت: شنبه (۲۶ فروردین) بارشی در کشور پیش‌بینی نمی‌شود. یکشنبه (۲۷ فروردین) در استان‌های گیلان و مازندران بارش خواهیم داشت. روزهای چهارشنبه تا جمعه در اغلب مناطق کشور در برخی ساعات وزش باد شدید و در نقاط مستعد، گردوخاک پیش‌بینی می‌شود. 

ضیاییان ادامه داد: چهارشنبه و پنجشنبه در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل وزش باد شدید جنوبی و افزایش دما خواهیم داشت. در سایر مناطق کشور تا روز شنبه روند کاهش دما رخ خواهد داد و چهارشنبه تا جمعه نیز شمال خلیج فارس مواج خواهد بود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۲۴ فروردین ) ابری همراه با بارش باران، گاهی رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید با احتمال تگرگ با حداقل دمای ۱۸ و حداکثر دمای ۲۱ و روز  جمعه ( ۲۵ فروردین) نیمه ابری و به‌تدریج صاف و در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۳ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. 

طی امروز و فردا (۲۳ و ۲۴ فروردین) بوشهر با دمای ۳۶ و ۳۷ درجه سانتیگراد گرمترین مرکز استان کشور است.