به گزارش پایروس، تیم کوک، مدیرعامل اپل، بامداد امروز در جریان جدیدترین کنفرانس مالی این شرکت گفت که توسعه‌ی هوش مصنوعی مولد شروع شده است. کوک به صراحت اعلام کرد که هوش مصنوعی اپل در سال ۲۰۲۴ در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد.

مارک گرمن، افشاگر بلومبرگ، مدتی پیش در گزارشی اختصاصی ادعا کرده بود که iOS 18 قرار است بزرگ‌ترین به‌روزرسانی تاریخ iOS باشد و قابلیت‌های چشمگیری در زمینه‌ی هوش مصنوعی به همراه بیاورد.

تیم کوک در کنفرانس مالی جدید اپل چند بار روی کلیدواژه‌ی هوش مصنوعی مولد تأکید کرد، اما جزئیات خاصی ارائه نداد. با وجود این به نظر می‌رسد که اپل برنامه‌های بسیار بزرگی برای حضور در بازار هوش مصنوعی دارد.

مدیرعامل ۶۳ ساله‌ی اپل گفت این شرکت به سرمایه‌گذاری روی فناوری‌هایی که آینده را شکل می‌دهند، ادامه خواهد داد: «این موضوع شامل هوش مصنوعی هم می‌شود، جایی که همچنان به صرف زمان و تلاش بسیار زیاد ادامه خواهیم داد.» تیم کوک در ادامه‌ی سخنانش تأیید کرد که نتیجه‌ی تلاش‌های اپل در حوزه‌ی هوش مصنوعی «همین امسال» به‌نمایش گذاشته خواهد شد.

تحلیلگرانی که در کنفرانس مالی اپل حضور داشتند، سعی کردند تیم کوک را برای ارائه‌ی جزئیات بیشتر تحت فشار بگذارند؛ با این‌حال مدیرعامل اپل جزئیات خاصی ارائه نداد. او گفت: «خط مشی ما همیشه این بوده است که کار را انجام دهیم و سپس درباره‌ی آن کار سخن بگوییم… ما چیزهایی داریم که به‌شدت درباره‌ی آن‌ها هیجان‌زده‌ایم و همین امسال درموردشان حرف خواهیم زد.»

در ماه‌های اخیر مدل‌های جدید گوشی گوگل و گوشی سامسونگ با تمرکز بر هوش مصنوعی سروصدای زیادی به پا کرده‌اند. جدیدترین نمونه، گلکسی S24 اولترا است که قابلیت‌های متنوعی نظیر ویرایش متن و عکس ارائه می‌دهد و رقیبی جدی برای آیفون ۱۵ پرو مکس و آیفون ۱۶ پرو مکس محسوب می‌شود.

مدیرعامل اپل در بخش پایانی کنفرانس این شرکت گفت: «اجازه دهید بگویم که به نظرم فرصت بزرگی برای اپل در حوزه‌ی هوش مصنوعی مولد و به‌طور کلی هوش مصنوعی وجود دارد.»

تحلیلگران بر این باورند که هوش مصنوعی اپل در ابتدا وارد سری آیفون ۱۶ می‌شود. فعلا قیمت گوشی های جدید اپل را نمی‌دانیم، اما بعید نیست که هوش مصنوعی باعث افزایش قیمت گوشی آیفون در نسل جدید شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *