16649587 919

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از ایرنا، کبری رفیعی گفت: تا روز جمعه بارش‌های رگباری همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی در استان‌های هرمزگان، فارس، نیمه جنوبی جنوب شرق به ویژه در کرمان و سیستان و بلوچستان و ارتفاعات البرز مرکزی، پیش‌بینی شده است.

وی گفت؛ امروز (چهارشنبه) در آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی، کهگیلویه و بویر احمد و ارتفاعات استان‌های تهران و مازندران بارش‌های بهاری انتطار می‌رود. فردا در جنوب استان مرکزی و بخش‌هایی از اصفهان نیز بارندگی خواهیم داشت.

کارشناس هواشناسی گفت: طی روزهای جمعه و شنبه استان‌های واقع در شمال‌غرب و غرب کشور بارانی خواهد بود و بخش‌هایی از مرکز هم در روز جمعه بارش خواهند داشت که اگر تشدید شود برای آن هشدار اعلام می‌شود.

وی هم چنین از احتمال وزش باد شدید در مناطق شمال‌شرق کشور به ویژه در شمال سیستان و بلوچستان و منطقه زابل که سبب خیزش گرد و خاک و طوفان شن، کاهش دید و کاهش کیفیت هوا می‌شود طی امروز خبر داد.

به گفته این کارشناس هواشناسی افزایش تدریجی دما در اغلب مناطق کشور خواهیم داشت و از امروز در استان‌های ساحلی خزر و اردبیل هوا گرم می‌شود اما از روز شنبه مجددا هوا در این مناطق خنک خواهد شد.

وی گفت: تهران امروز در برخی ساعت ها وزش باد شدید خواهد داشت. دمای هوا ۱۵ درجه بالای صفر است و روند افزایش دما در تهران ادامه دارد.