لاوروف: آمریکا به دنبال جنگ با روسیه است

به گزارش پایروس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وزیر امور خارجه روسیه امروز (پنجشنبه) در پیونگ یانگ به خبرنگاران گفت: در مورد نوار غزه، خطر تبدیل این بحران به یک درگیری در سطح منطقه به شدت جدی است.

لاوروف اظهار داشت: شاهد تلاش‌هایی برای مقصر دانستن ایران درباره همه مسائل هستیم و این تلاش‌ها را کاملا تحریک آمیز می‌دانیم.

این مقام روس تاکید کرد: به اعتقاد من، رهبری ایران موضعی مسئولانه و متعادل اتخاذ کرده و جلوگیری از گسترش این درگیری به کل منطقه [خاورمیانه] و کشورهای همسایه را خواستار شده است.

سرگئی لاوروف که برای سفری دو روزه به کره شمالی رفته است، در یک نشست مطبوعاتی گفت: روابط میان مسکو و پیونگ یانگ در سطوح مختلف ادامه خواهد یافت.

لاوروف با بیان اینکه «دهمین جلسه کمیسیون بین دولتی همکاری‌های تجاری و اقتصادی و علمی و فنی قرار است در ماه آینده برگزار شود»، گفت: در کمیسیون بین دولتی روسیه و کره شمالی در ماه نوامبر (آبان/آذر) در مورد همکاری در زمینه تحقیقات زمین شناسی و برنامه‌های تامین انرژی بحث خواهد شد.

وزیر خارجه روسیه افزود: تمام زمینه‌های همکاری که در دیدار ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه و کیم جونگ اون رئیس کره شمالی در ماه سپتامبر (شهریور/مهر) در پایگاه فضایی «وستوچنی» مورد بحث قرار گرفت، در این کمیسیون بررسی خواهد شد.

سرگئی لاوروف روز گذشته (چهارشنبه) وارد کره شمالی شد تا مذاکراتی با چوئی سون همتای خود در باره سفر احتمالی پوتین به این کشور داشته باشد.

کیم جونگ اون و ولادیمیر پوتین نشستی بی سابقه در تاریخ ۱۳ سپتامبر ( ۲۲ شهریور ) برگزار کردند.