هشدار سیلاب

به گزارش پایروس، براساس اعلام این سازمان، امروز در مناطقی از اردبیل، گیلان، مازندران، ارتفاعات گلستان و شمال آذربایجان شرقی رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

از روز شنبه در گیلان، مازندران و شمال استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود.

یکشنبه بارش در استان‌های ساحلی تشدید شده و در سایر مناطق به‌صورت پراکنده ادامه خواهد داشت.

دوشنبه و سه‌شنبه نیز بارش در غرب مازندران، گیلان، مناطقی از اردبیل و شمال استان‌های آذربایجان شرقی و غربی ادامه خواهد داشت.

طی پنج روز آینده در برخی مناطق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب و غرب فارس در ساعات بعدازظهر و اوایل شب، ابرهای همرفتی و رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزرش باد شدید موقتی پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی همچنین اعلام کرد: در روزهای یکشنبه و دوشنبه دمای هوا در سواحل شمالی کشور (سه تا ۶ درجه) و در شمال شرق (پنج تا ۸ درجه) کاهش محسوس خواهد داشت.

یکشنبه، شمال خلیج فارس و از بعدازظهر شنبه تا دوشنبه، دریای خزر مواج است.

شنبه در بخش‌هایی از نوار غربی کشور، مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز و روزهای یکشنبه و دوشنبه در بخش‌هایی از مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید رخ می‌دهد.

این سازمان با اعلام اینکه آب‌های شمال کشور مواج و متلاطم است، به هموطنان هشدار داد با توجه به شدت بارش‌ها در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل و شمال شرق آذربایجان شرقی نسبت به جاری شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های نامبرده توجه داشته باشند.

تهران، امروز بعدازظهر وزش باد دارد و بیشینه دما۳۶ درجه پیش‌بینی شده است اما هوای پایتخت از فردا (شنبه) خنک می‌شود.