1654705 752

استاندار تهران، در این باره گفت: نزدیک به ۵۰ درصد از اتباع کشور در استان تهران زندگی می‌کنند، لذا در تلاش هستیم تا با دستگیری افراد غیرمجاز و خروج آن‌ها از کشور سطح غیرمجازی را با سرعت بسیار زیادی کاهش دهیم، زیرا بخش بزرگی از ظرفیت‌ها در اختیار اتباع است.

به گزارش پایروس نیوز به نقل از تسنیم  علیرضا فخاری عصر امروز در آیین “سپاس معلم” که با حضور اعضای شورای اداری استان تهران برگزار شد، با اشاره به وظایف شورای اداری، اظهار داشت: استان تهران ویژگی‌های خاصی دارد که البته در میان سایر استان‌ها مظلوم واقع شده و در این فرصت به‌صراحت عرض می‌کنم نمایندگانی که از استان تهران در مجلس شورای اسلامی حضور دارند باید در این دوره برای احقاق حقوق استان تهران همت کنند. وی با بیان اینکه شأن استان تهران این نیست که در جایگاه سی و یکم بودجه‌ای کشور قرار داشته باشد، اظهار کرد: توسعه در استان تهران نیازمند حرکت و برنامه‌ریزی دقیق از سوی مسئولان و مدیران در قالب اصول و چارچوب‌ها است تا شاهد تغییر وضعیت در استان تهران باشیم.

استاندار تهران همچنین گفت: به‌رغم اینکه استان تهران یک‌چهارم ظرفیت تولید کشور را دارد و ۵۲ درصد سهم مالیات کشور در استان تهران دریافت می‌شود، هنوز با ظرفیت اقتصادی آن فاصله داریم.

متأسفانه جریان برنامه‌ریزی در استان تهران به‌شدت ضعیف است و این در حالی است که به همه مدیران و مسئولان ابلاغ شده که باید برنامه‌ریزی دقیق و منسجم داشته باشند و نظام بودجه‌ای و اولویت‌های آن‌ها مشخص باشد و جهت‌گیری‌ها برای برنامه ۵ ساله در دستور کار قرار گیرد.

استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: سطح مجازی اتباع در حوزه‌های اقتصادی، اجرایی، فرهنگی و غیره سازمان‌دهی می‌شود، زیرا که در حال حاضر بخش بزرگی از ظرفیت‌های استان تهران در اختیار اتباع است!

برچسب ها: