ریاض منصور نماینده فلسطین در سازمان ملل متحد در سخنانی در نشست شورای امنیت با بیان اینکه تاکنون ۳۵۰۰ کودک فلسطینی کشته شده‌اند، گفت: این بدان معناست که در هر ساعت ۱۲ کودک در غزه کشته می‌شوند و هزاران فلسطینی نیز در حال مرگ هستند.

به گزارش پایروس به نقل از ایرنا،  منصور افزود: هیچ جای امنی برای ساکنان نوار غزه وجود ندارد و نیمی از ساختمان‌های غزه تخریب شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه (رژیم) اسرائیل تلاش می‌کند آوارگی را به فلسطینی‌ها تحمیل کند، تاکید کرد که باید فورا آتش بس برقرار شود و کاروان‌های امداد رسانی بتوانند به هر نقطه از غزه بروند.

نماینده تشکیلات خودگردان فلسطین در سازمان ملل، گفت: آیا مردم فلسطین حق ندارند آزادانه زندگی کنند و از خود دفاع کنند؟ چرا برخی از اعضای شورای امنیت حق اسرائیل برای دفاع از خود را بدون اشاره به فلسطینی‌ها تائید می‌کنند؟

به گزارش ایرنا، نیروهای مقاومت فلسطین روز شنبه ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳ عملیات غافلگیر کننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اشغالگر قدس آغاز کردند و این رژیم برای تلافی و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، تمام گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

حمایت غرب از رژیم صهیونیستی به بهانه دفاع از خود، عملا چراغ سبز و مجوزی برای تل آویو در ادامه کشتار بی‌رحمانه کودکان و زنان فلسطینی است.