تحریم‌

به گزارش پایروس به نقل از راشاتودی، ویتوریو تورمبینی، رئیس انجمن کارآفرینان ایتالیایی در روسیه، روز شنبه طی اظهاراتی تأکید کرد که تحریم های غرب نتوانسته است به هدف اعلام شده خود برای بی ثبات کردن روسیه و اقتصاد آن دست یابد.

تورمبینی در حاشیه مجمع اقتصادی اوراسیا در سمرقند در گفتگو با راشاتودی گفت: اگر هدف تحریم ها به زانو درآوردن روسیه بوده، این هدف محقق نشده است.

این مقام تجاری تصریح کرد: اروپا بیش از روسیه از این تحریم ها آسیب می بیند – مردم فقیر آسیب می بینند، کارآفرینانی که کسب و کار خود را از دست می دهند، کارگرانی که شغل خود را از دست می دهند، افرادی که قدرت خرید خود را به دلیل هزینه‌های بالای انرژی از دست می‌دهند.

به گفته تورمبینی، زمان آن فرا رسیده است که کشورها و دولت های غربی به جای تحریم، اقدامات دیگری را انجام دهند، از جمله تلاش برای شروع گفت و گو با مسکو.

رئیس انجمن کارآفرینان ایتالیایی در روسیه همچنین افزود: بدون گفتگو، موضوع اوکراین حل نخواهد شد. بدون گفتگو هیچ اتفاقی نمی‌افتد.

تورمبینی در ادامه خاطرنشان کرد که تجارت می تواند یکی از راه هایی باشد که از طریق آن یک استراتژی همکاری جدید بین روسیه و اتحادیه اروپا شکل می‌گیرد.

وی گفت، با این حال، بسیاری از شرکت های اروپایی در حال حاضر تحت فشار هستند تا پروژه‌های مشترک خود را با روسیه دنبال نکنند.

این مقام ایتالیایی همچنین ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های تجاری دو کشور به بهانه‌های سیاسی قطع نشود.

تورمبینی در ماه سپتامبر در گفتگو با خبرنگاران گفته بود که تقریباً تمام شرکت‌های ایتالیایی که به دلیل تحریم‌های غرب در چند ماه گذشته مجبور به ترک بازار روسیه شده‌اند، تمایل خود را برای بازگشت ابراز کرده‌اند.

وی افزود: حدود ۱۱۰ شرکت از ایتالیا همچنان ظرفیت تولید خود را در این کشور تحریم‌ شده حفظ کرده‌اند و ۱۵۰ شرکت در روسیه حضور دارند.