9488204 766

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از صدا و سیما، شهیاد آبنار با اعلام اینکه محموله‌های گوشت مرغ گرم وارداتی برای تنظیم بازار و تأمین بخشی از نیاز کشور در راه است، گفت: تاکنون شرکت پشتیبانی امور دام دو یا سه محموله گوشت مرغ گرم وارد کرده و بخشی از آن هفته گذشته با قیمت مناسب در استان تهران توزیع شده است.

وی افزود: تمام اقلام پروتئینی از جمله گوشت مرغ و قرمز با نظارت و کنترل کامل سازمان دامپزشکی کشور در مبدا انجام می‌شود و پس از تأیید صحت و سلامت، محموله‌ها وارد کشور می‌شوند.

آبنار، متوسط قیمت هر کیلوگرم گوشت مرغ گرم در بازار را ۶۳ هزار تومان عنوان کرد و درباره عرضه گوشت مرغ منجمد نیز اظهار داشت: گوشت مرغ منجمد نیز با قیمت هر کیلو حدود ۴۰ هزار تومان عرضه می‌شود و ذخایر مرغ منجمد شرکت پشتیبانی امور دام، کافی و مطمئن است.

وی ادامه داد: برنامه‌ای به شرکت پشتیبانی امور دام ابلاغ شده که بر اساس آن باید نسبت به عرضه مرغ منجمد در سطح بازار و در کل کشور اقدام کند.

مدیرکل دفتر بازرگانی کالا‌های کشاورزی گفت: گوشت مرغ به اندازه کافی در بازار وجود دارد و کمبودی در تأمین نیاز ماه مبارک رمضان وجود ندارد.