طلا 1

به گزارش پایروس به نقل از تجارت‌نیوز، امروز، پنجشنبه ۲۷ مهر تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلا و سکه روند کاهشی دارد. امروز قیمت طلا در کانال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی در حال کاهش است و قیمت سکه امامی و بهار آزادی نیز روند نزولی دارد و بهار آزادی به کانال ۲۵ میلیون تومانی بازگشته است. همچنین دیگر قطعات و حباب سکه نیز، نسبت به ظهر دیروز روند کاهشی دارد. امروز قیمت دلار در کانال ۵۱ هزار تومانی نوسان محدودی دارد و انس جهانی نیز اندکی نزولی است؛ هر چند هنوز در کانال ۱۹۰۰ دلاری قرار دارد.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر کاهشی است و دو میلیون و ۴۲۸ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌شود که حدود ۹ هزار تومان کمتر از آخرین نرخ روز گذشته است.

آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر نزولی و ۲۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است؛ حدود ۲۰۰ هزار تومان کمتر از آخرین نرخ روز گذشته.

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز، حدود ۱۹۰ هزار تومان کاهش را تجربه کرده و به حدود ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود ۲۹۷ هزار تومان کاهش نسبت به روز گذشته، به پنج میلیون و ۴۴۲ هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی نیز با حدود ۱۹۵ هزار تومان کاهش، امروز به حدود دو میلیون و ۱۵۷ هزار تومان رسیده است.

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در آخرین روز هفته، نیم سکه با قیمت ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله می‌شود؛ این رقم تغییری نسبت به آخرین نرخ روز گذشته ندارد اما از ظهر دیروز ۳۰۰ هزار تومان کمتر است. حباب نیم‌ سکه نیز با ۱۰ هزار کاهش، به سه میلیون و ۸۱۸ هزار تومان رسیده است. حباب نیم سکه در ساعاتی از روز گذشته در کانال چهار میلیون تومانی نوسان داشت.

همچنین امروز ربع سکه، نیز با نرخ ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این رقم تغییری نسبت به آخرین نرخ روز گذشته ندارد اما از ظهر دیروز ۳۰۰ هزار تومان کمتر است. حباب ربع سکه نیز با چهار هزار تومان کاهش، به چهار میلیون و ۶۰۷ هزار تومان رسیده. حباب نیم سکه در ساعاتی از روز گذشته در آستانه ورود به کانال پنج میلیون تومانی قرار داشت.

سکه گرمی نیز، بدون تغییر نسبت به دیروز با قیمت شش میلیون تومان معامله می‌شود. حباب این سکه نیز تغییری نداشته و سه میلیون و ۱۰۳ هزار تومان است.

هر مثقال طلا نیز با ۶۰ هزار تومان کاهش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت ۱۰ میلیون و ۴۹۶ هزار تومان معامله می‌شود.

کاهش قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا، برخلاف دیروز، اندکی کاهشی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را ۷۰ درصد برای دلار و ۳۰ درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماهه بازدهی منفی دارد و در ۳۰ روز گذشته حدود ۰.۳۵ درصد افت قیمت را تجربه کرده است.

امروز هم قیمت طلا در بازارهای جهانی روند نزولی دارد. اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود ۱,۹۵۰.۶۴ دلار رسیده، این به معنای افت حدود ۰.۰۱ درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

امروز قیمت دلار نتوانست به نیمه کانال ۵۱ هزار تومانی برسد و قیمت جهانی طلا نیز اندکی کاهشی است؛ بر همین اساس قیمت طلا و سکه نیز روند نزولی را در پیش گرفته‌اند. به نظر می‌رسد بازار تا حدودی از هیجانات ناشی از اخبار مربوط به تحریم‌ها و جنگ حماس و اسرائیل دور شده است. ضمن اینکه کارشناسان و فعالان بازار طلا معتقدند که به دلیل کاهش قدرت خرید مردم، رکود در این بازار همچنان ادامه دارد. تلاش بازارساز نیز همچنان بر تثبیت قیمت دلار و به دنبال آن طلا و سکه تمرکز دارد.

در چنین شرایطی، تحلیلگران بازارهای مالی محدوده ۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی سکه امامی را منطقه شیرینی برای خرید می‌دانند. آنها خرید‌های نقطه‌ای را پیشنهاد نمی‌کنند و خریدهای پلکانی را برای ورود به بازار توصیه می‌کنند. از دید تکنیکالیست‌ها در حال حاضر اگر قیمت سکه امامی در منطقه ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تثبیت شود این قطعه تا محدوده ۳۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی بالا خواهد رفت.

آنها در خصوص طلای جهانی با توجه به رشد شارپی آن از شب گذشته تا کنون، می‌گویند اگر طلای جهای بالای منطقه معاملاتی ۱۹۴۳ دلاری تثبیت شود می‌توان ریتم روند صعودی را برای انس جهانی پیش‌بینی کرد.