طلا 9

به گزارش پایروس به نقل از تجارت‌نیوز، امروز، چهارشنبه ۲۶ مهر تا لحظه تنظیم این خبر قیمت طلا و سکه در حال افزایش است. امروز قیمت طلا بار دیگر وارد کانال دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی شده و قیمت سکه امامی و بهار آزادی نیز به کانال بالاتر رفته است. همچنین دیگر قطعات و حباب سکه نیز روند صعودی دارد. امروز قیمت دلار نیز وارد کانال ۵۱ هزار تومانی شده و انس جهانی نیز بیش از یک درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

در بازار داخلی، نرخ طلا در لحظه تنظیم این خبر افزایشی است و دو میلیون و ۴۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان معامله می‌شود که حدود ۷۳ هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ روز گذشته است.

آخرین نرخ نقدی سکه امامی نیز در لحظه تنظیم این خبر صعودی و ۲۹ میلیون و ۴۹۷ هزار تومان است؛ حدود ۶۹۶ هزار تومان بیشتر از آخرین نرخ روز گذشته.

نرخ نقدی سکه بهار آزادی نیز، حدود ۵۰۰ هزار تومان افزایش را تجربه کرده و به حدود ۲۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

بر این اساس، حباب سکه امامی امروز با حدود ۳۷۶ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به شش میلیون و ۶۴ هزار تومان رسیده است. حباب سکه بهار آزادی نیز با حدود ۱۴۵ هزار تومان افزایش، امروز به حدود دو میلیون و ۸۱۷ هزار تومان رسیده است.

قیمت سکه و طلا
قیمت سکه و طلا ۲۶ مهر ۱۴۰۲

قیمت و حباب انواع سکه

همچنین در پنجمین روز هفته، نیم سکه در روندی افزایشی با قیمت ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله می‌شود؛ ۴۰۰ هزار تومان بیشتر از دیروز. حباب نیم‌ سکه نیز ۲۳۰ هزار افزایش، به چهار میلیون و ۱۷۶ هزار تومان رسیده است.

همچنین امروز ربع سکه، نیز روند صعودی دارد وبا نرخ ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این رقم ۳۰۰ هزار تومان از روز گذشته، بیشتر است. حباب ربع سکه نیز با ۲۱۳ هزار تومان افزایش، به چهار میلیون و ۹۳۳ هزار تومان رسیده.

سکه گرمی نیز ۱۵۰ هزار تومان افزایش قیمت را تجربه کرده و با قیمت شش میلیون تومان معامله می‌شود. حباب این سکه نیز ۱۰۸ هزار تومان افزایش داشته و به سه میلیون و ۱۱۳ هزار تومان رسیده است.

هر مثقال طلا اما با ۱۶۶ هزار تومان افزایش نسبت به آخرین نرخ روز گذشته، با قیمت ۱۰ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان معامله می‌شود.

افزایش قیمت انس

امروز قیمت جهانی طلا، مانند دیروز، افزایشی است. البته بازار طلای ایران بیشتر از اینکه تحت تاثیر قیمت‌ها در بازار جهانی طلا باشد، بر اساس شرایط در بازار دلار داخل ایران حرکت می‌کند. با وجود این، به هر حال یکی از متغیرهای موثر بر این بازار همان قیمت‌ها در بازار جهانی است. کارشناسان نسبت این اثرگذاری را ۷۰ درصد برای دلار و ۳۰ درصد برای طلای جهانی می‌دانند.

طلای جهانی در بازه یک ماهه بازدهی منفی دارد و در ۳۰ روز گذشته حدود ۰.۳۵ درصد افت قیمت را تجربه کرده است.

اما امروز قیمت طلا در بازارهای جهانی روند صعودی دارد. اونس در لحظه تنظیم این گزارش، به حدود ۱,۹۴۵.۲۱ دلار رسیده، این به معنای رشد حدود ۱.۰۷ درصدی قیمت طلا در بازارهای جهانی است.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

امروز بازار دلار و طلا، تحت تاثیر اخبار مربوط به عدم رفع تحریم‌های موشکی ایران و همچنین تشدید درگیری‌ها میان اسرائیل و حماس و حمله به بیمارستانی در غزه، افزایشی شده است. در این میان نامه اعضای کنگره آمریکا برای فعال شدن مکانیزم کاشه و جلوگیری از فروش نفت ایران نیز بر افزایش قیمت دلار تاثیر گذاشته است. از آن سو قیمت‌های در بازار جهانی نیز صعودی است. این عامل، در کنار تحولات بازار ارز، روند قیمت طلا و سکه را در بازار ایران صعودی کرده است.

در عین حال، رکود در بازار طلای داخلی همچنان ادامه دارد. نادر بذرافشان فعال بازار طلا و جواهر و رئیس اتحادیه طلافروشان تهران در این مورد به تجارت‌نیوز گفته است: «تحت تاثیر شرایط اقتصادی، قدرت خرید مردم کم شده است. این در حالی است که روند تقاضا و قیمت در بازار فلز زرد رابطه‌ای در راستای یکدیگر دارند؛ یعنی زمان‌هایی که قیمت‌ پایین است مردم در انتظار کاهش‌های بیشتر هستند و تقاضا پایین است. وقتی هم که قیمت‌ها افزایشی است، تقاضا نیز بیشتر می‌یابد.