4490872

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از تاس، معاون نخست وزیر قزاقستان به زودی برای دیدار با مقامات روسیه راهی این کشور می‌شود.

«آیبک اسمادیاروف» سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان روز دوشنبه در یک نشست خبری اعلام کرد که «مورات نورتلئو» معاون نخست وزیر و وزیر خارجه قزاقستان ۱۱ آوریل به منظور انجام یک سفر رسمی به مسکو سفر خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان افزود که در ۱۱ آوریل ۲۰۲۳، دیدار رسمی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه جمهوری قزاقستان از روسیه به دعوت طرف روسی انجام خواهد شد.

بنا به اعلام سخنگوی وزارت خارجه قزاقستان، در جریان این سفر وزیر خارجه قزاقستان برنامه ای برای دیدار با «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه و «یوری اوشاکوف» معاون ریاست جمهوری روسیه خواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه قزاقستان در خصوص جزئیات این سفر تصریح کرد که طرفین درباره همکاری‌های دوجانبه در حوزه‌های سیاسی، تجاری، اقتصادی و فرهنگی و بشردوستانه و نیز تعامل در مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی رایزنی خواهند کرد.

پیش از این و در ۳ آوریل، «قاسم جومارت توکایف» رئیس جمهور قزاقستان، نورتلئو را به عنوان معاون نخست وزیر و وزیر خارجه این کشور منصوب کرد.

سفر آتی نورتلئو به مسکو، اولین دیدار خارجی وی پس از انتصاب به مقام معاون نخست وزیری قزاقستان خواهد بود.

کد خبر ۵۷۵۱۶۴۸