روسیه به تجارت با ایران علاقمند است

به گزارش پایروس به نقل از ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، مرتضی شریفی در حاشیه آغاز فعالیت میز روسیه در شیراز، بر لزوم افزایش مبادلات تجاری استان فارس با کشور روسیه تاکید کرد و افزود: این میز در راستای شناسایی و رفع مشکلات شرکت های تولیدی، صادرکنندگان و بازرگانان فعال در بازار روسیه راه اندازی شده است.

وی ادامه داد: طی سال‌های اخیر یک هیات اقتصادی از استان فارس به استان اولیانوفسک کشور روسیه اعزام شد و در آنجا تفاهم نامه همکاری بین سازمان جهاد کشاورزی فارس و وزارت کشاورزی، جنگلداری و منابع طبیعی منطقه اولیانوفسک منعقد شد.

او اظهار کرد: هدف از انعقاد این تفاهم نامه توسعه تجارت خارجی استان فارس در بخش کشاورزی، سازماندهی همکاری‌های دوجانبه در زمینه ایجاد تکنولوژی‌های مدرن صادرات محصولات کشاورزی، ایجاد ترمینال صادراتی برای صادرات انواع محصولات کشاورزی فارس به استان اولیانوفسک و توسعه اقدامات مشترک در زمینه تولید انواع محصولات کشاورزی بود.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس افزود: با توجه به تحولات و شرایط اقتصادی موجود در جهان، صادرکنندگان و بازرگانان فعال در بازار روسیه با مشکلات متعددی در حوزه‌های مختلف اعم از تبادلات بانکی و موارد گمرکی مواجه هستند که در این راستا می‌توانند موضوع را به دبیرخانه میز منعکس تا ضمن بررسی در جلسه استانی، اقدامات و پیگیری های لازم به منظور رفع مشکلات از طریق دبیرخانه ملی میز مستقر در وزارت کشور انجام شود.

شریفی ادامه داد: با توجه به لزوم ارتباط بیشتر با فعالان اقتصادی و شناسایی مشکلات موجود جهت فعالیت در بازار روسیه، در آینده نزدیک با همکاری استانداری فارس و اتاق بازرگانی این استان جلسه میز خدمت با حضور مدیران دستگاه های اجرایی ذی‌ربط و فعالان بازار روسیه در شیراز برگزار خواهد شد.