1554745 343

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از فارس، این درخواست در حالی است که در حال حاضر مهلت ثبت نام برای خرید خودرو از طریق  «طرح یکپارچه عرضه خودرو» به پایان رسیده است و وزارت صمت نیز اعلام کرده است  نوبت دوم عرضه خودرو از طریق  «طرح عرضه یکپارچه خودرو» در اواخر بهار  است بنابراین قطعا در همان ایام مهلت افتتاح حساب و وکالتی کردن آن برای خریداران خودرو فراهم می شود و جاماندگان از افتتاح حساب و به عبارتی ثبت نام در طرح «یکپارچه عرضه خودرو» فرصت خواهند یافت تا برای خرید خودرو اقدام کنند. 

با توجه به پیگیری های انجام شده از سوی خبرگزاری فارس در ارتباط با درخواست مردمی برای تمدید مهلت  افتتاح حساب وکالتی و ثبت نام برای خرید خودروهای داخلی امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت به خبرنگار فارس، گفت: همان طور که قبلا نیز اعلام شده است بعد از پایان فرآیند ثبت نام و انتخاب خودرو در سامانه یکپارچه و بررسی لیست انتظار و تقاضا برای عرضه خودرو داخلی در پایان بهار امسال برای نوبت دوم عرضه خواهیم داشت.

وی افزود: بنابراین جاماندگان از خرید به هر دلیلی و همچنین متقاضیان جدید خرید خودروهای داخلی می توانند در نوبت دوم نسبت به ثبت نام برای خرید خودروهای داخلی اقدام کنند. 

وزارت صنعت، معدن و تجارت در اواخر اسفند ماه ۱۴۰۱ طرحی را برای عرضه گسترده های خودروهای داخلی بدون قرعه کشی با عنوان «طرح یکپارچه عرضه خودرو» اجرایی کرد که براساس این طرح  متقاضیان خرید خودروهای داخلی از تاریخ ۲۰ تا ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ فرصت داشتند تا با افتتاح حساب وکالتی به مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان به نام سازمان حمایت از تاریخ ۲۶ تا ۲۹ اسفند با مراجعه به سامانه www.esalecar.ir نسبت به ثبت نام و انتخاب خودروهای درخواستی خود اقدام کنند. 

مهلت ثبت نام در روزهای ۷ و ۸ فروردین ۱۴۰۲ نیز تمدید شد و با توجه به اینکه برخی بانک ها اسامی  لیست افرادی که در مهلت مقرر (۲۰ تا ۲۳ اسفند ۱۴۰۱) حساب وکالتی به نام سازمان حمایت ایجاد کرده اند را اعلام نکرده اند، مقرر شد در روزهای ۱۶ تا ۱۸ فروردین سامانه فقط برای ثبت نام این متقاضیان باز شود. 

گفتنی است با توجه به اعلام جدید قیمت های خودرو در سال جاری و افزایش قیمت خودرو مقرر شده تا فرصتی به ثبت نام کنندگان خرید خودرو در طرح مذکور داده شود تا در صورت تمایل نسبت به تغییر نوع خودروهای انتخابی اقدام کنند.