فرانکفورت و دورتموند

به گزارش پایروس  تیم‌های دورتموند و آینتراخت فرانکفورت در بازی هفته نهم بوندس‌لیگا امشب به مصاف هم رفتند.

این بازی با تصمیمات داوری از ابتدا با هیجان آغاز شد و تا پایان با نمایش جذاب هر دو تیم ادامه یافت.

اولین گل این بازی روی تصمیم بحث‌برانگیز داور به ثمر رسید. ارسال بلند روی دروازه دورتموند پس از ضربه آنگسار کنائوف به دست ماریوس ولف برخورد داشت؛ اما تغییری در سرعت و جهت حرکت آن صورت نگرفت.

1946952

با این وجود، داور از نمایشگر کنار زمین استفاده کرد تا صحنه را بازبینی کند. پس از بازبینی خطای پنالتی به سود میزبان اعلام شد که عمر مارموش آن را در دقیقه ۸ برخلاف شیرجه دروازه‌بان به گل تبدیل کرد.

این گل موجب شد فرانکفورت با حمایت هوادارانش فشار بیشتری روی دورتموند ایجاد کند که همین روند نتیجه داد و آن‌‌ها در دقیقه ۲۴ به گل رسیدند. مارموش ضربه بلوکه شده آئورلیو بوتا را در فاصله یک‌قدمی با دروازه به گل تبدیل کرد.

دورتموند در نیمه اول این بازی بدشانس بود که گرگور کوبل در دقیقه ۲۶ به‌دلیل آسیب دیدگی از ناحیه بینی نتوانست به بازی ادامه بدهد و الکساندر مِیِر در دروازه جایگزین او شد.

تیم میهمان با وجود اینکه شانس‌ زیادی برای گلزنی ایجاد نکرد اما با یک گل زده به رختکن رفت. مارسل سابیتزر دقیقه ۴۵+۲ روی پاس عرضی نیکلاس فولکروگ موفق شد با ضربه زمینی به گوشه دروازه گل بزند.

1946954

دورتموند عملکرد بهتری نسبت به فرانکفورت نشان داد

از آغاز نیمه دوم دورتموند عملکرد بهتری نسبت به فرانکفورت نشان داد. عملکرد آن‌ها با نظم بهتری پیش می‌رفت که موفق شدند دقیقه ۵۴ به گل تساوی برسند.

یوسوفا موکوکو در محوطه جریمه ارسال بلندی که مدافع حریف به درستی دفع نکرده بود را کنترل کرد و با ضربه زمینی پای چپ وارد دروازه کرد تا روحیه زنبورها برای بازگشت به بازی تکمیل شود.

دورتموند تمایل به حفظ این نتیجه داشت اما کار سختی مقابل فرانکفورت داشت. فارس شعیبی دقیقه ۶۸ نتیجه را به نفع میزبان تغییر داد.

پس از دریافت پاس رو به جلو در حالیکه مدافعان دورتموند سعی در متوقف کردن او داشتند، با ضربه محکم توپ را از بین زیر تکل مدافعان و کنار دست راست دروازه‌بان عبور داد و موفق به گلزنی شد.

این بازی که تا آخرین دقایق با هیجان دنبال می‌شد با کامبک دوباره دورتموند به یکی از زیباترین بازی‌های هفته تبدیل شد. دورتموند دقیقه ۸۱ گل تساوی را به ثمر رساند.

یولیان برانت جلوتر از مدافعان فرانکفورت ارسال کریم آدیمی از سمت راست محوطه حریف را با یک لمس توپ وارد دروازه کرد تا حساب کار ۳-۳ شود.

درحالی‌که پس از این گل هم دو تیم بازی را با سرعت دنبال می‌کردند اما در نهایت به تساوی در ورزشگاه بارانی دویچه بانک پارک رضایت دادند.