Resizer 16991633572111

به گزارش پایروس به نقل از ایرنا، والری زالوژنی فرمانده کل نیروهای مسلح اوکراین در مصاحبه ای که این هفته منتشر شد، اذعان کرد که کشورش در نبرد مقابل روسیه به «بن بست» رسیده و افزود که یک جنگ طولانی مدت و فرسایشی به نفع روسیه است و می تواند تهدیدی برای اوکراین باشد.

وی سپس خاطرنشان کرد که فقط در صورت ارسال کمک های جدید از جمله تدارکات بیشتر از سوی متحدان غربی اوضاع به نفع کی‌یف تغییر می کند.

اعتراف این مقام ارشد اوکراینی همزمان با آغاز باران های پاییزی در این کشور است که پیشروی را برای سربازان در زمین گل آلود دشوارتر می کند؛ آن هم در شرایطی که ضدحملات تابستانی نتیجه مورد انتظار را به دنبال نداشت.

حتی ایستوریک سرباز ۲۶ ساله‌ اوکراینی که در شرق می جنگد در گفت و گو با رویترز از جدیدترین درگیری ها با ارتش روسیه چنین گفت: یک روز صبح خسته از جنگ بی وقفه با ارتش روسیه در جنگل های کاج نزدیک شهر کرمینا به خواب رفتم. اما تنها یک ساعت بعد با شروع یک درگیری جدید از خواب پریدم؛ درگیری که حتی پزشک حاضر در جبهه را مجبور کرد تا اسلحه به دست گیرد و بجنگد.

وی در توضیح این تبادل آتش افزود: ما بیش از ۲۰ ساعت درگیری داشتیم. جنگ بی وقفه، حمله، تخلیه و من از پس همه آن برآمدم. همه ما از پس آن برآمدیم. اما ما خیلی سرحال نیستیم و باید قوای لازم را دوباره به دست آوریم.

به نوشته این خبرگزاری، توصیف این سرباز جوان اوکراینی از درگیری‌های اخیر و خستگی‌ای که وی و یگانش تجربه می‌کنند، حاکی از فشار بسیار زیاد جنگ بر اوکراین در بیست و یکمین ماه از این نبرد است.

رویترز در ادامه آورده است: نیروهای اوکراینی می دانند روسیه ارتش بسیار بزرگ‌تر و سلاح‌ها و مهمات بیشتری دارد و همین باعث شده تا این سوال مطرح شود که اوکراین چگونه می تواند یک‌بار برای همیشه در خونین‌ترین درگیری اروپا پس از جنگ جهانی دوم، روسیه را شکست دهد.

برچسب ها: