صدور۲۲ مجوز به‌صورت خودکار توسط درگاه ملی مجوزها

به گزارش پایروس، درگاه ملی مجوزهای کشور در اطلاعیه‌ای اعلام‌کرد: در ادامه اجرای حکم قانون تسهیل صدور مجوزها درباره صدور خودکار مجوزهایی که با تاخیر مواجه بودند، ۱۷ نوع مجوز تاسیس کارگاه صنایع دستی و پنج نوع موافقت‌اصولی برای انواع تاسیسات گردشگری شامل اقامتگاه بوم‌گردی، گردشگری روستایی و مهمان‌پذیر به‌صورت خودکار صادر شد.

در لحظه نخست اجرای این حکم قانونی، یک‌هزار و ۱۸۳ متقاضی معطل مانده این مجوزها، صاحب مجوز شدند و بعد از این هم هر درخواست این ۲۲ مجوز که در موعد قانونی توسط وزارت میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی صادر نشود، توسط درگاه ملی مجوزها به‌طور خودکار صادر خواهند شد.

برپایه این گزارش، همه افرادی که از درگاه ملی مجوزها شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) دریافت می‌کنند تحت حمایت کامل قانون قرار دارند. از نظر دولت شناسه یکتا (مجوز الکترونیکی) کاملا دارای اعتبار قانونی است و همه مجوزهای کاغذی تا پایان سال جاری به حکم قانون باید به شناسه یکتا تبدیل شوند.

دبیرخانه هیات مقررات‌زدایی از همه مراجع صدور مجوز درخواست می‌کند درخواست‌های تاخیر خورده خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به یکی از دو حالت صدور یا رد با ذکر دلیل، تعیین‌تکلیف کنند و هشدار می‌دهد که رد درخواست بدون دلیل موجه، معادل درخواست شرط اضافه از متقاضی مجوز است و جرم تلقی می‌شود.

لازم به ذکر است پیش از این اعلام شده بود این هفته مجوز باشگاه ورزشی به‌طور خودکار صادر می شود، اما این اقدام به هفته بعد موکول شد.