به گزارش پایروس به نقل از ایسنا، «ویتالی کلیچکو» شهردار کی‌یف در مصاحبه با روزنامه کانادایی «گلوب اَند مِیل» عنوان کرد: تلویزیون اصلی اوکراین برنامه‌ای را از زمان آغاز حمله روسیه پخش می‌کند که عمدتا شامل پوشش خبری جنگ و مصاحبه‌ها می‌شود اما در حال حاضر محتوای این برنامه توسط دولت کنترل می‌شود و صداهای منتقدان و مخالفان به راحتی در آن ممنوع اعلام می‌شوند.

وی افزود: عینی بودن و اطلاعات صحیح برای جامعه بسیار مهم است اما انحصاری بودن در رابطه با پخش اطلاعات خوب نیست. از آنجایی که این برنامه‌ها بر روی موفقیت ارتش اوکراین متمرکز است و موانع را کم‌اهمیت جلوه می‌دهند، بخش چشمگیری از جامعه اوکراین دقیقا نمی‌دانند چه اتفاقی در خطوط مقدم رخ می‌دهد. ما نگرانیم که برخی نهادهای دولتی در سرکوب آزادی رسانه‌ها نقش داشته باشند.

شهردار کی‌یف با اشاره به نحوه انتخاب شهرداران گفت: شهرداران و سران جامعه توسط شهروندان انتخاب می‌شوند اما در عوض توسط افراد سطح بالا تغییر پیدا می‌کنند. به همین دلیل نگران هستم. چیزی که اکنون شاهدش هستیم را نمی‌توانم دموکراسی نامگذاری کنم. این بوی استبداد و خودکامگی می‌دهد. برخی مردم در راس قدرت به دنبال به دست‌گیری قدرت هستند.

البته «ویتالی کلیچکو» در رابطه با این مورد آخر، نام شخصی را به طور مستقیم ذکر نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *