Resizer 16986017491521

به گزارش پایروس به نقل از خبرگزاری فارس، فرزاد پیلتن عصر امروز در همایش تقدیر از صادرکنندگان برتر استان قزوین در سال ۱۴٠۱ که در سالن جلسات شهید امامی استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: ۱۲ برنامه کلی جهت رفع تعهدات ارزی و تسهیل در صادرات کشور برنامه ریزی و وارد فاز اجرایی شده است.

وی افزود: مدیران ارشد اقتصادی بخش دولتی و خصوصی با تبیین این روش ها می توانند بسیاری از گره های کور بخش صادرات را باز کنند.

مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران رفع تعلیق کارت بازرگانی را یکی از درخواست های چندین سال بخش خصوصی برشمرد و گفت: در این رابطه جلسات فشرده و رایزنی های متعددی با بانک مرکزی جمهوری اسلامی انجام شده اما همچنان بانک مرکزی مصمم به انجام امورات ارزی به نحوه کامل تاکید دارد.

این مسوول به برگزاری نمایشگاه های بین المللی اشاره کرد و ادامه داد: در راستای تسهیلگری در بازار فروش و توسعه صادراتی بالغ بر ۸۰ عنوان نمایشگاه بین المللی برگزار شده است.

پیلتن بر ایجاد پایانه‌های صادراتی در استان‌ها تاکید کرد و گفت: از جمله برنامه های محوری جهت توسعه صادرات ایجاد پایانه‌های صادراتی در استان‌ها و توسعه شرکت‌های مدیریت صادراتی است که باید مورد توجه مدیران اقتصادی بخش دولتی و خصوصی قرار بگیرد.

وی اذعان کرد: تولید باید برای صادرات صورت بگیرد و دولت نیز با هدف توسعه صادرات، طرح متنوع سازی سبد صادراتی را جهت معرفی کشورهای جدید به عنوان مقاصد اقتصادی در برنامه های اقتصادی خود قرار داده است.

مدیرکل دفتر غرب آسیای سازمان توسعه تجارت ایران در پایان تاکید کرد: سیاست های کلان دولت در حوزه اقتصادی، حمایت از صادرات و تولید است و مدیران ارشد اقتصادی با تمام ظرفیت در خدمت صادرکنندگان و تولید کنندگان هستند.

گفتنی است در پایان این مراسم از ۳۷ صادر کننده برتر استان قزوین در سال ۱۴۰۱ تجلیل به عمل آمد.