امریکا

به گزارش پایروس به نقل از خبرگزاری رویترز، درحالی بسته جدید کمک‌های نظامی آمریکا شامل تجهیزات برای سیستم‌های دفاع هوایی، مهمات و خودروهای زرهی به اوکراین ارائه می‌شود که این کشور در حال شکل دادن به ضدحمله مورد انتظار خود علیه روسیه است.

براساس این گزارش، در هفته گذشته، با وجود آنکه نیروهای اوکراینی به دستاوردهای اولیه ارضی رسیدند اما برخی از تانک‌ها و خودروهای زرهی ارائه شده توسط متحدان غربی خود را از دست دادند.

آناتولی آنتونوف سفیر مسکو در ایالات متحده در کانال تلگرام سفارت، نوشت: ایالات متحده در چاه بحران اوکراین عمیق و عمیق‌تر فرو می‌رود.

وی افزود: از قرار معلوم استراتژیست‌های جنگی ایالات متحده به نوعی درک نمی‌کنند که ارسال هر میزان سلاح و مداخله سربازان اجیر شده، نمی‌تواند جریان عملیات نظامی ویژه (روسیه) را تغییر دهد.

ایالات متحده، اتحادیه اروپا و سایر متحدان اوکراین از زمان آغاز حمله روسیه در فوریه ۲۰۲۲ (اسفند ۱۴۰۰)، میلیاردها دلار کمک نظامی به کی‌یف ارسال کرده‌اند.

آنتونوف پیشتر نیز اعلام کرده بود که ایالات متحده به هر قیمتی خواستار موفقیت نظامی از کی‌یف است و هزینه‌هایی که (ادامه این جنگ) لازم دارد و تلفات جانی که این روند به دنبال دارد، برای دولت ایالات متحده هیچ اهمیتی ندارد.

ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه نیز روز گذشته در ارتباط با حمله اخیر پهپاد اوکراینی به کشتی روسی که به نظر می‌رسد به کمک یک پهپاد آمریکایی انجام شده، اظهار داشت: ایالات متحده بیش از پیش در امور اوکراین دخالت می‌کند و به یک بحران جدی جهانی دامن می‌زند.

واشنگتن روز سه‌شنبه اعلام کرد که یک بسته کمک نظامی جدید به ارزش ۳۲۵ میلیون دلار به اوکراین ارائه می‌کند.