آندری کلین سفیر روسیه

به گزارش پایروس به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آندری کلین سفیر روسیه در انگلیس دیروز (جمعه) گفت که اوکراین به دلیل ناکامی در ضدحملات، بر حملات تروریستی علیه اهداف غیرنظامی روسیه متمرکز شده است. وی سپس افزود که اوکراین در میدان نبرد با شکست روبرو است.

کلین که این اظهارات را در مصاحبه با یکی از تلویزیون های مصر مطرح کرد، افزود: واضح است که اوکراین در حال حاضر در میدان نبرد با شکست مواجه است و به همین دلیل تا حد زیادی بر بکارگیری تروریست ها متمرکز شده است. آنها هدف قراردادن غیرنظامیان را افزایش داده اند.

وی تاکید کرد: وقتی شما به عمد زیرساخت‌های غیرنظامی را هدف قرار می‌دهید، منظور چیزی جز تروریسم نیست.

سفیر روسیه در انگلیس در عین حال خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح روسیه، بر خلاف ارتش اوکراین، تنها زیرساخت های نظامی را هدف قرار می دهند، اما نیروهای اوکراینی سیستم های دفاع هوایی خود را با وجود منع کنوانسیون لاهه، در شهرها مستقر کرده اند.

این مقام روس سپس به بیان خساراتی که اوکراین در ضدحملات متحمل شده پرداخت و گفت: روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ سرباز از جبهه مقابل کشته می شوند و مجموع تلفات آنها تاکنون به ۴۶ هزار نفر رسیده و ۳۰ درصد تسلیحات ارسالی غرب نیز نابود شده است.

وی تاکید کرد «ما معتقدیم که ضد حمله اساسا در این مرحله پایان یافته است».

وزارت دفاع روسیه در تاریخ ۴ اوت (۱۳ مرداد)، اعلام کرده بود که نیروهای اوکراینی از زمان آغاز ضدحمله، بیش از ۴۳ هزار نفر سرباز و چهار هزار و ۹۰۰ مورد از انواع سلاح و ادوات جنگی را شامل ۲۶ هواپیما، ۹ هلیکوپتر و ۱۸۳۱ خودروی زرهی، از جمله ۲۵ تانک لئوپارد آلمانی، هفت تانک AMX فرانسوی و ۲۱ فروند تانک آمریکایی برادلی از دست داده اند.