Resizer 16917784201001

به گزارش پایروس به نقل از شانا، مرتضی شاهمیرزایی در بازید از طرح پتروشیمی آرتاانرژی گفت: شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران می‌توانند با توسعه زنجیره ارزش محصولات خود، از تخفیف خوراک بهره‌مند شوند تا حاشیه سود امن‌تری برای خود ایجاد کنند.

وی با تأکید بر حمایت کامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از سرمایه‌گذاران و شرکت‌ها همسو با اجرای راهبرد کلان تکمیل زنجیره ارزش، یادآور شد: یکی از ظرفیت‌هایی که دولت در پیش‌نویس قانون پنج‌ساله هفتم توسعه به‌منظور توسعه صنعت پتروشیمی پیش‌بینی کرده است، تخفیف خوراک پلکانی است.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه واحدهای تولیدکننده متانول به شرط تکمیل زنجیره ارزش، بدون قید و شرط تا ۳۰ درصد از تخفیف خوراک تحویلی برخوردار می‌شوند، تصریح کرد: سرمایه‌گذاران طرح‌های پتروشیمی نیز می‌توانند نسبت به حجم سرمایه‌گذاری در مسیر تکمیل زنجیره ارزش از مزیت تخفیف خوراک ۲۰ تا ۳۰ درصدی برخوردار شوند.

شاهمیرزایی افزود: توسعه صنایع پایین‌دستی، افزایش ارزش افزوده و اشتغال‌زایی، تنوع سبد محصولات صادراتی و ارتقای سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی جامعه از مهمترین ویژگی‌های راهبرد تکمیل زنجیره صنعت پتروشیمی کشور است.

آرتا انرژی در آستانه بهره‌برداری

وی طرح آرتاانرژی را یکی از طرح‌های موفق در زمینه تکمیل زنجیره محصولات خواند و گفت: این طرح پتروشیمی که تولیدکننده متانول به‌عنوان محصول اصلی است، با تکمیل زنجیره تا تولید محصول نهایی MDF یکی از طرح‌هایی است که مشمول تخفیف خوراک پلکانی شده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی تصریح کرد: این طرح پتروشیمی واقع در شهرستان نمین (استان اردبیل) با سرمایه‌گذاری ۱۳۱ میلیون یورویی به‌زودی به بهره‌داری می‌رسد.

برچسب ها: