14840021 0 160 3072 1888 1280x0 80 0 0 0f91c290d5f23ac0e6b4e19f0fd6eed1.jpg

به گزارش پایروس به نقل از اسپوتنیک، وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه در اطلاعیه ای که در سایت خود منتشر کرده ، تاکید کرده است که مصونیت شرکت کنندگان در رویداد آتش زدن قرآن در سوئد می تواند باعث تبعات فاجعه بار غیر قابل پیش بینی گردد و جامعه جهانی می بایست با چنین اقدامات غیر قانونی مقابله نماید.
گنادی آسکالدویچ نماینده ویژه وزارت امور خارجه روسیه در زمینه همکاری ها در حوزه پایبندی به حق آزادی دیدن داری و سفیر اکردیته روسیه در موضوعات خاص اعلام کرد: “مصونیت در چنین اموری می تواند زمینه ساز تبعات فاجعه بار غیر قابل پیش بینی گردد”.
در وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه تاکید شد: “جامعه جهانی موظف است که بصورت مشترک با چنین نقض های ننگین حقوق افراد مومن، مقابله نماید. خاطرنشان می کنیم که در قطعنامه ۲۶۸۶ شورای امنیت سازمان ملل متحد مصوب ۱۴ ژوئن سال جاری، نگرانی عمیق بابت اتفاقات تبعیض، بی تحملی و افراطی گرایی که بویژه حاصل از اسلام هراسی، یهودی ستیزی و مسیحیت هراسی بوده و همچنین شامل درخواست جدی از دولت ها، سازمان های بین المللی و منطقه ای برای محکومیت علنی خشونت، زبان تنفر و افراطی گرایی که دارای انگیزه هایی از جمله تبعیض در نشانه های دینی باشد، است”.
لیس سوئد اعلام کرد که مجوز تظاهراتی را صادر کرده است که برگزارکننده آن قصد دارد امروز چهارشنبه، در آغاز عید سه روزه قربان، قرآنی را در نزدیکی مسجد اصلی استکهلم به آتش بکشد. اولف یالمار کریترسون نخست وزیر این کشور تصمیم پلیس را «قانونی ولی بی جا» نامید. در همان روز مردی که تصور می شود یک مهاجر عراقی باشد صفحات قرآن را پاره و بعد آنها را سوزاند. بنا بر اطلاعات رسانه های محلی حدود ۲۰۰ نفر شاهد این رویداد بودند که برخی از آنان شعار «الله اکبر» سر دادند.