Resizer 16941465197641

به گزارش پایروس به نقل از تسنیم،الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، روز سه شنبه اعلام کرد که این کشور برنامه خود را برای کاهش داوطلبانه صادرات نفت به میزان ۳۰۰ هزار بشکه در روز، تا پایان سال جاری میلادی تمدید خواهد کرد.

این مقام روسیه تصریح کرد: هدف از ادامه کاهش داوطلبانه عرضه نفت، تقویت اقدامات پیشگیرانه کشورهای عضو (ائتلاف) اوپک پلاس به منظور حفظ ثبات و تعادل در بازارهای نفت است.

نواک افزود: روسیه به منظور بررسی امکان… کاهش یا افزایش تولید، بسته به وضعیت بازار جهانی، به صورت ماهانه کاهش داوطلبانه خود را بررسی می‌کند.

معاون نخست وزیر روسیه توضیح داد که این اقدام “علاوه بر کاهش داوطلبانه‌ای خواهد بود که قبلاً توسط روسیه در آوریل ۲۰۲۳ اعلام شده بود و تا پایان دسامبر ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت.”

دومین تولیدکننده بزرگ نفت جهان، یعنی روسیه تولید و صادرات نفت خود را همزمان با اقدام مشابه عربستان سعودی کاهش داده است.

خبرگزاری دولتی عربستان به نقل از یک مقام وزارت انرژی این کشور اعلام کرد که ریاض کاهش تولید داوطلبانه خود را به میزان یک میلیون بشکه در روز تا پایان سال جاری میلادی تمدید کرده است.

آخرین اقدامات برای کاهش صادرات نفت در کنار کاهش داوطلبانه ۱.۶۶ میلیون بشکه در روزی صورت می‌گیرد که برخی از اعضای اوپک پلاس ابتدا در آوریل اعلام کرده بودند و سپس با تمدید آن تا پایان سال ۲۰۲۴ موافقت کردند.

اوپک پلاس، گروهی متشکل از سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش از جمله روسیه است که حدود ۴۰ درصد نفت جهان را تولید می‌کند و از نوامبر ۲۰۲۲ تولید خود را کاهش داده است.

برچسب ها: