راه اندازی آزمایشی پلتفرم مبادلاتی رسمی روبل دیجیتال روسیه تا یک ماه آینده

به گزارش خبرنگار پایروس، بانک مرکزی روسیه از راه اندازی پلتفرم مبادلاتی روبل دیجیتال روسیه توسط بانک های محلی طی ماه آینده میلادی خبر داد.

بر اساس این گزارش، بانک مرکزی روسیه با انتشار بیانیه ای رسمی اعلام کرد آن دسته از بانک های روسی که تمایل به استفاده از روبل دیجیتال و ارائه خدمات مربوط به آن دارند، می توانند از ماه آینده نسبت به دریافت پلتفرم مبادلاتی روبل دیجیتال رسمی این کشور که قرار است به صورت آزمایشی راه اندازی شود، استفاده نمایند.

با اینحال، دو بانک بزرگ روسی یعنی «اس بی آر بانک» و تینکوف بنا به دلایل نامعلومی از درخواست پلتفرم مبادلاتی روبل دیجیتال انصراف داده اند.

پیشتر، اتحادیه بانکداران روسیه با ارسال نامه ای به بانک مرکزی این کشور خواستار ارائه تضمین های لازم در خصوص تامین امنیت تراکنش های روبل دیجیتال به بانک های این کشور شده بود.

این اتحادیه دلیل این خواست تضمین امنیت از بانک مرکزی روسیه را گوناگونی مشتریان روبل دیجیتال اعم از داخلی و بین المللی اعلام کرده بود که نیازمند تامین امنیت لازم برای تراکنش های مالی مبتنی بر روبل دیجیتال روسیه است.

به نظر می رسد بانک مرکزی روسیه قصد دارد طی برگزاری بیستمین نشست بانکداری بین المللی که قرار است ماه آینده در شهر سوچی برگزار شود، راه اندازی رسمی پلتفرم مبادلاتی روبل دیجیتال را اعلام نماید.