170318975

به گزارش پایگاه خبری ایران و روسیه به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، در اجرای قرارداد سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲ بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه دانا تاکنون به بیش از ۱۰۶ هزار پرونده رسیدگی و بیش ۳۷ میلیارد تومان خسارت پاراکلینیکی، بیمارستانی و دندانپزشکی (به جز معرفی نامه های صادر شده) به بیمه شدگان عضو صندوق اعتباری هنر پرداخت شده است. همچنین ۳۷ هزار مورد معرفی نامه صادر و بیش از ۴۲ میلیارد تومان تسویه شده است.

براساس این گزارش، قریب به ۴۲ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور و افراد تحت تکفل آنها از خدمات بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ برخوردار شدند که نسبت به قرارداد سال ۱۴۰۰- ۱۴۰۱ رشد ۱۷ درصدی دارد.

بر این اساس ۴ درصد از اعضای صندوق در طرح امید، ۷۴ درصد در طرح آرامش و ۲۲ درصد در طرح رفاه ثبت نام و تحت پوشش قرار گرفته‌اند.

صندوق اعتباری هنر با هدف حمایت از هنرمندان کشور و کاهش دغدغه‌های درمانی فعالان فرهنگی و هنری، بخشی از حق بیمه اعضا و افراد تحت تکفل آنها را هرسال متقبل می شود.

به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد از حق بیمه درمان تکمیلی اعضا (معادل ۸۵ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ ) از سوی صندوق در قالب یارانه و همچنین حق بیمه بیش از دو هزار و ۸۰۰ نفر از اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت که به دلیل عدم تمکن مالی قادر به ثبت نام در طر ح بیمه تکمیلی نبودند، به طور کامل از سوی صندوق اعتباری هنر پرداخت شد.

تفاهم صندوق اعتباری هنر و بیمه دانا

صندوق اعتباری هنر و بیمه دانا شهریورماه ۱۴۰۱ با هدف متناسب سازی نحوه ارائه خدمات بیمه‌ای با وضعیت و شرایط فعالان فرهنگ و هنر و ارائه خدمات و تخفیفات ویژه به اعضای صندوق و ترویج فرهنگ بیمه‌ای تفاهم نامه همکاری ۱۴۰۱-۱۴۰۲ را امضا کردند.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر گفت: این صندوق در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت سیزدهم مصمم است که با گسترش خدمات بیمه‌ای، فضایی امن را برای تداوم فعالیت حرفه‌ای فعالان حوزه فرهنگ و هنر که جز شریف ترین اقشار جامعه هستند، فراهم آورد.

سید مجید پوراحمدی گفت: طبق بررسی‌های انجام شده، سال ۱۴۰۰ با تغییر شرکت بیمه‌گر رضایت حداکثری اعضا کسب شد. با توجه به اعتماد اعضا به صندوق و بیمه گر عامل ، تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات منظم و شفاف کرده و در برابر تعهدات خود پاسخگو بوده است.

وی یکی از مهمترین مطالبات صندوق از مدیران بیمه گر درمان تکمیلی را انجام کامل تعهدات و تقویت و تسریع در ارائه خدمات رسانی به جامعه فرهنگ و هنر بیان کرد و گفت: هنرمندان سرمایه های اجتماعی جامعه هستند و ارائه خدمات دقیق و منظم به این قشر فرهیخته حساسیت بالایی دارد.

بسط و گسترش انواع خدمات بیمه‌ای برای اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه کشور، همکاری طرفین برای طراحی پوشش بیمه ای جدید مورد نیاز برای ریسک های شناسایی شده در حوزه فعالیت های فرهنگی، هنری و مطبوعاتی، تسهیل و رونق فعالیت های اقتصادی و بهبود فضای کسب و کارهای فرهنگی و هنری از طریق کاهش ریسک و پیوند میان صنعت بیمه با حوزه فرهنگ و هنر از مهمترین محورهای تفاهم نامه امضا شده است.