Resizer 16867160388171

به گزارش پایروس به نقل از تسنیم، چندی پیش اعلام شد که کمیته بین‌المللی المپیک با شروطی موافقت کرده که محرومیت روس‌ها و عدم حضورشان در مسابقات بین‌المللی برداشته شود و کشتی‌گیران این کشور بتوانند در صحنه مسابقات حاضر شوند.

رئیس فدراسیون کشتی روسیه که نایب رئیس اتحادیه جهانی نیز هست، در نامه‌ای به IOC لیستی از کشتی‌گیران ملی روسیه را اعلام کرده که استانداردهای مدنظر کمیته بین‌المللی المپیک را دارا هستند و نه نیروی نظامی بوده و نه در این ایام از جنگ حمایت کرده‌اند.

او طی این نامه خواستار حضور کشتی‌گیران کشورش در مسابقات جهانی پیش رو شده است.

هرچند از گوشه و کنار خبر می‌رسد که روس‌ها درست مثل تیم‌هایی که قرار است در مسابقات جهانی شرکت کنند، تمرینات‌شان را پیگیری می‌کنند، اما قطعاً بلاتکلیفی آنها در این ایام، حتی اگر در نهایت نیز در رقابت‌های بلگراد مجوز شرکت بگیرند، گران تمام خواهد شد.

علاوه بر این، حتی با وجود موافقت IOC با این شرایط، دو مانع سد راه بازگشت روس‌هاست. اول آنکه آنها در مسابقات قهرمانی قاره اروپا غیبت داشتند و طبق قانون UWW، تیمی که در مسابقات قهرمانی قاره شرکت نکند، از شرکت در پیکارهای جهانی نیز محروم می‌شود. البته اگر اتحادیه جهانی تصمیم به بازگشت روس‌ها بگیرد، به نظر لغو این قانون در مورد روس‌ها در سال جاری، امر غیرممکنی نیست، اما مانع بزرگ‌تر، تهدید تعدادی از تیم‌های اروپایی برای تحریم مسابقات جهانی در صورت حضور روس‌هاست.