بیت کوین 4

به گزارش پایروس به نقل از ایسنا، شرکت استخراج بیت‌کوین رایت (Riot) مستقر در کلرادو با افزایش تولید بیت‌کوین خود و رسیدن به ظرفیت رکورد نرخ هش، ضرر خالص سه ماهه دوم خود را به ۲۷.۷ میلیون دلار کاهش داد.

این ماینر رمزارز مجموعا ۷۶.۷ میلیون دلار درآمد کسب کرد که ۵.۲ درصد نسبت به سه ماهه دوم ۲۰۲۲ بیشتر است و عمدتا ناشی از افزایش ۲۷ درصدی سال به سال تولید بیت‌کوین (BTC) بود که با کاهش قیمت بیت‌کوین جبران شد.

درآمد ماینینگ ۴۹.۷ میلیون دلاری شرکت به ۶۴.۷ درصد از کل درآمد شرکت در طول سه ماهه مربوط می‌شود و ۱۳.۵ میلیون دلار اضافی از طریق اعتبارات کاهش برق شرکت به دست آمده است.

در همین حال، زیان خالص سه ماهه دوم آن نسبت به دوره سال قبل کاهش چشمگیری داشت (۳۵۳.۵ میلیون دلار) همچنین حدود نیمی از ضرر خالص ثبت شده در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ است.

این شرکت در سه ماهه ۱۷۷۵ بیت‌کوین تولید کرد و میانگین هزینه استخراج بیت‌کوین آن در سه ماهه دوم ۸۳۸۹ دلار شد که بالاتر از میانگین قیمت سه ماهه اول بود.

این شرکت ماینینگ همچنین به ظرفیت هش ریت ۱۰.۷ اگزاهش در ثانیه دست یافته است و پیش‌بینی می‌کند که این رقم تا سه ماهه دوم سال ۲۰۲۴ به ۲۰.۱ اگزاهش در ثانیه خواهد رسید، قبل از اینکه در سال ۲۰۲۵ به ۳۵.۴ اگزاهش در ثانیه برسد.

این تخمین‌ها پس از خرید ۳۳ هزار و ۲۸۰ ریگ ماینینگ در اواخر ژوئن صورت گرفت، با رقم ۳۵.۴ اگزاهش در ثانیه با این فرض که رایت از حق خود برای خرید ۶۶ هزار و ۵۶۰ ماینر دیگر با قیمت و شرایط مشابه در آینده نزدیک استفاده خواهد کرد. ریگ ماینینگ به مجموعه‌ای از سخت‌افزارهای قدرتمند می‌گویند که جهت استخراج ارزهای دیجیتال به استفاده می‌شود.

علیرغم کاهش ۴.۴۲ درصدی قیمت سهام رایت در اوایل روز، قیمت سهام آن در ساعات پایانی ۰.۸۶ درصد دیگر یعنی مدت کوتاهی پس از انتشار نتایج شرکت سقوط کرد.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال در حال حاضر ۱.۱۸ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۱۹ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۸.۸۱ درصد کل بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۰.۱۵ درصد کاهش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴.۶۸میلیارد دلار است که ۵.۴۶ درصد کاهش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲.۸۸ میلیارد دلار است که ۸.۳۱ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال بوده و حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۹.۴۳میلیارد دلار است که ۸۴.۸۷ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد.

برچسب ها: