دختران ایران در مسابقات تنیس آسیایی درخشیدند

به گزارش پایروس به نقل از ایرنا، رقابت‌های بیلی جین‌کینگ‌کاپ که به میزبانی بحرین در حال برگزاری است امروز (پنجشنبه) با مصاف دو تیم ایران و عراق پیگیری شد که طی آن شاگردان مونا نوریان موفق شدند با پیروزی، این بازی را به پایان ببرند.

در دیدار انفرادی نخست، کیمیا ثاقب طهرانی در مصاف با علاء عبدالرزاق و در بازی دوم نیلی عطفی رو در روی نورا عدیل قرار گرفتند که با برتری ۶ بر صفر نمایندگان کشورمان در هر دو ست پایان یافت.

در بازی سوم، تیم دوبل کشورمان شامل هانا سلطانی و یاسمن یزدانی به مصاف بالارا حسن و زلال خلیل از عراق رفتند که طی آن دختران کشورمان با برتری در این رقابت، در نهایت ۳ بر صفر برنده از زمین بازی خارج شدند تا نخستین گام را در بیلی جین‌کینگ‌کاپ محکم بردارند.

در حال حاضر با توجه به پیروزی ۳ بر صفر کشورمان برابر عراق و نتیجه بازی دو تیم عربستان و عراق در روز گذشته، تیم ایران صدرنشین گروه یک بیلی جین‌کینگ‌کاپ است.

در صورت برد ایران برابر عربستان در بازی فردا، تیم تنیس دختران ایران به عنوان تیم اول راهی دور بعدی خواهد شد و باید با تیم اول گروه چهارم رقابت کند، این بازی روز شنبه برگزار خواهد شد و در صورت برتری، تیم ایران به گروه ۲ آسیا و اقیانوسیه صعود خواهد کرد.

فرشاد صفتی به عنوان مدیر تیم‌های ملی، مونا نوریان مربی، پولینا مرنکوا (مربی ازبکستانی) به عنوان کمک، تیم اعزامی کشورمان را در این رقابت‌ها همراهی می‌کنند.

همچنین فریده اشرف گنجویی نایب رئیس فدراسیون نیز شب گذشته به ملی‌پوشان کشورمان در بحرین ملحق شد و دکتر شیوا آب‌بر هم به عنوان پزشک تیم کشورمان را همراهی می‌کند.

گفتنی است تیم ایران در دومین بازی خود فردا (جمعه) از ساعت ۱۰ به وقت محلی (بحرین) به مصاف تیم عربستان خواهد رفت.

گروه‌بندی رقابت‌های بیلی جین‌کینگ‌کاپ به این شرح است:

گروه یک: ایران، عربستان سعودی و عراق

گروه ۲: ویتنام، قرقیزستان و بوتان

گروه ۳: تاجیکستان، برونئی، قطر و نپال

گروه ۴: لائوس، مالدیو، بحرین و ماکائو

این مسابقات از ۲۶ تا ۲۹ مهرماه با حضور تیم‌های ایران، ویتنام، تاجیکستان، لائوس، برونئی، مالدیو، قرقیزستان، بحرین، بوتان، عراق، ماکائو، عربستان، قطر و نپال برگزار خواهد شد.

170678168