تنیس

به گزارش پایروس به نقل از ایرنا، شاهرخ کشاورز درباره آمادگی ورزشکاران برای حضور در عرصه‌های بین‌المللی و آسیایی، اظهار داشت: تدابیر برگزاری رویدادهای مختلف ورزشی از سال گذشته اندیشیده شده بود تا بازیکنان به سطحی از آمادگی برسند که بتوانند در بازی‌های آسیایی هانگژو خوش بدرخشند.

وی با یادآوری اینکه در همین راستا اسفندماه پارسال تور جهانی تنیس مردان (فیوچرز) پس از وقفه ۸ساله به مدت دو هفته و با حضور ۲۲ کشور و ۱۰۲ ورزشکار خارجی در جزیره کیش برگزار کردیم که تجربه خوبی برای تنیسورهای کشورمان بود، اظهار داشت: علاوه بر این میزبانی باعث شد ۵ ورزشکار ما دارای رنکینگ شوند.

دبیر فدراسیون تنیس خاطرنشان کرد: همچنین توجه فدراسیون جهانی را به امکانات و ظرفیت‌های تنیس ایران جلب کرد و بر همین اساس مقرر شد دومین میزبانی ایران از مسابقات فیوچرز را در کمتر از سه ماه بگیریم که طبق برنامه قرار است تور تنیس مردان روزهای ۱۴ تا ۲۸ خردادماه در تهران برگزار شود.

وی، برگزاری مسابقات جایزه بزرگ و حضور تنیسورهای ایرانی در دیویس کاپ سریلانکا که قرار است در مردادماه انجام شود را از دیگر تدابیر فدراسیون تنیس در جهت آماده‌سازی ورزشکاران برای حضور در هانگژو عنوان و تصریح کرد: «آلدین ست‌کیچ» از کشور بوسنی و حریف تمرینی جوکوویچ در سریلانکا به کادر فنی تیم ملی اضافه خواهد شد تا در رقابت‌های دیویس کاپ در کنار تیم ایران باشد.

کشاورز از ملحق شدن بازیکن دیگری در اردوی متصل به بازی‌های آسیایی هم خبر داد و تأکید کرد: با این تدابیر می‌خواهیم تیم به اوج آمادگی برسد.

وی با یادآوری اینکه مسئولان به دنبال اعزام کاروان کیفی در هانگژو هستند، خاطرنشان کرد: در جلسه کمیته ملی المپیک، تمام ادله مبنی بر آمادگی کیفی تیم ملی تنیس را آوردیم و به‌صراحت می‌توانیم بگوییم جز هشت تیم برتر و مدال‌آور خواهیم بود. اگر هم مشکل هزینه اعزام است که رئیس فدراسیون بارها تأکید کرد که حاضریم بخشی از هزینه اعزام‌ها را پرداخت کنیم.

کشاورز تأکید کرد: در دو بخش مردان و بانوان شایسته‌ترین نفرات را به ستاد بازی‌های آسیایی هانگژو معرفی کرده‌ایم، بدون شک آنها بهتر از ما شرایط و توانمندی‌های تنیسورهای ایرانی را می‌دانند و امیدواریم حضور آنها در این رویداد و نتایجی که رقم می‌خورد راه را برای آیندگان تنیس ایران باز کند.

تلاش‌های فدراسیون تنیس در حالی است که در پایان دوازدهمین جلسه ستاد عالی بازی‌های آسیایی و پارآسیایی هم اعزام تیم ملی تنیس به مسابقات هانگژو اعلام نشده و همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.