معاملات بازار مالی بورس کالا در بخش گواهی سپرده و صندوق‌های کالایی شاهد دست به دست شدن ۱۱۰ هزار گواهی سپرده شمش طلا بود.

به گزارش پایروس به نقل از خبرگزاری صداوسیما، در معاملات گواهی سپرده پیوسته شمش طلا (با عیار ۹۹۵+) روز گذشته (دوشنبه) ۱۱۰ هزار و ۷۸۲ گواهی سپرده به ارزش ۳۶۷ میلیارد و ۳۱۵ میلیون و ۴۲۵ هزار ریال دست به دست شد که ۳۸۳ دفعه معامله شد.
آخرین قیمت هر یک دهم گرم (۱۰۰ سوت) شمش طلا ۳۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان به ثبت رسید که نسبت به آخرین قیمت روز گذشته نزدیک ۰.۹ درصد افت را نشان می‌دهد.
در معاملات گواهی سپرده کالایی نیز ۳ میلیون و ۹۲ هزار و ۴۵۰ گواهی سپرده به ارزش هزار و ۱۶۱ میلیارد و ۹۹۴ میلیون و ۶۱۲ هزار ریال (معادل ۱۱۶.۱ میلیارد تومان) دست به دست شد. تعداد دفعات معامله گواهی سپرده کالایی یک هزار و ۹۱۷ معامله بود. بازار روز گذشته بیش‌تر در دست خریداران حقیقی بود؛ به طوریکه ۵۷۱ خریدار حقیقی و ۴۳۲ فروشنده حقیقی در بازار حاضر بود. در بخش حقوقی‌ها نیز ۴۴ خریدار حقوقی و ۳۵ فروشنده حقوقی حاضر بود.
در معاملات صندوق‌های کالایی نیز ۱۵۷ میلیون و ۳۵۲ هزار و ۵۷۵ واحد به ارزش ۳ هزار و ۱۲۰ میلیارد و ۲۲۶ میلیون و ۶۵۴ هزار ریال (معادل ۳۱۲ میلیارد تومان) به تعداد ۱۷ هزار و ۸۶۷ دفعه معامله شد. بازار صندوق‌های کالایی هم بیش‌تر با موقعیت‌های خرید روبه‌رو بود. به طوریکه در بخش حقیقی‌ها ۷ هزار و ۶۵۲ خریدار و ۲ هزار و ۴۹۴ فروشنده در بازار حاضر بود. در سمت حقوقی‌ها نیز ۴۷ خریدار و ۲۷ فروشنده حاضر بود.