نوجوانان

به گزارش پایروس به نقل از فارس، تیم ملی هندبال نوجوانان ایران با قرار گرفتن در رده شانزدهم به کار خود در دهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی نوجوانان جهان خاتمه داد.

از ساعتی پیش نوجوانان هندبالیست ایران در آخرین مسابقه خود در جام دهم و دومین مسابقه خود در پلی آف به مصاف تیم اسلوونی رفتند که در پایان این دیدار با نتیجه ۲۲-۳۰ به سود اسلوونی به پایان رسید.

با این نتیجه تیم هندبال نوجوانان ایران در رده شانزدهم ایستاد.

تیم ملی هندبال نوجوانان ایران که پس از ۱۳ سال غیبت، با کسب نایب قهرمانی آسیا پا به مسابقات جهانی کرواسی گذاشته بود، در گروه H با تیم های سوئد، جزایر فارو و بروندی همگروه بود که توانست علی رغم‌ تمام پیش بینی ها سوئد نایب قهرمان اروپا را در یک بازی تماشایی متوقف کند، جزایر فارو صاحب سبک را شکست دهد و همگان را شگفت زده کند.

هندبالیست های نوجوان ایران سپس با شکست بروندی به عنوان تیم اول گروه H به مرحله یک هشتم رفتند و با عربستان و آلمان هم‌گروه شدند. در این مرحله و در مسابقه با عربستان با وجود اینکه ۶ گل جلو بودند اما چند اشتباه فردی باعث شد نتیجه را واگذار کنند.

ملی پوشان ایران در مسابقه با آلمان نیز بازی را واگذار کردند و از صعود به جمع ۸ تیم برتر بازماندند و راهی پلی آف شدند.

هندبالیست های نوجوان ایران در این مرحله ابتدا با برزیل دیدار کردند و با شکست در این بازی، در آخرین مسابقه خود به دیدار اسلوونی رفتند که با شکست در این دیدار نیز در رده ۱۶ جام دهم قرار گرفتند.